Dve asistencije Pukija u pobedi Finske: Slovenija nemoćna u Helsinkiju

Autor: Mateja Petković

16.06.2023 19:54
Dve asistencije Pukija u pobedi Finske: Slovenija nemoćna u Helsinkiju Tanjug/Heikki Saukkomaa/Lehtikuva via AP

Finska je u Helsinkiju nadigrala Sloveniju i slavila sa 2:0 u okviru trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj. Ove dve selekcije su se sada izjednačile po broju bodova, ali je čelo grupe H zauzela Finska zbog boljeg međusobnog skora.

Izabranici Markua Kanerve su do vođstva došli pogotkom Joela Pohjanpaloa u 13. minutu. Timu Puki je sa desnog boka uposlio svog saigrača, koji je iz prve poslao loptu kroz noge golmanu Vidu Belecu.

Najbolju šansu za izjednačenje Slovenci su imali u 31. minutu preko Benjamina Šeška. Međutim, talentovani ofanzivac nije bio dovoljno precizan, te se lopta od stative odbila u gol aut.

Dilemu oko pitanja pobednika definitivno je otklonio Oliver Antman u 64. minutu. Puki je upisao svoju drugu asistenciju na utakmici, a Antman je veoma dobro gađao i postavio konačan rezultat - 2:0.