Gajić i Zdjelar osvojili Kup Rusije: CSKA savladao Krasnodar u penal seriji

Autor: Mateja Petković

12.06.2023 17:08
Gajić i Zdjelar osvojili Kup Rusije: CSKA savladao Krasnodar u penal seriji Guliver/Vladimir Astapkovich

Vicešampion ruskog prvenstva, CSKA iz Moskve je pobedom nakon penala nad Krasnodarom 6:5 (1:1) osvojio Kup Rusije.

Izabranici Vladimira Fedotova su bolje otvorili meč i do vođstva su došli u 32. minutu, kada je Fedor Čalov bio precizan sa bele tačke.

Izjednačujući pogodak za ekipu Vladimira Ivića bio je delo Hona Kordove u 50. minutu, a kako do isteka regularnog dela utakmice golova nije bilo, usledili su jedanaesterci.

Uprkos tome što je prvi promašaj viđen od strane fudbalera iz Moskve, Moisesa, Krasnodar je dva puta bio neprecizan, dok je CSKA ostao na samo jednom promašaju. Strelac jednog od penala za pobednički tim bio je i bivši fudbaler Crvene zvede, Milan Gajić koji je ušao u 69. minutu.

Pored njega, u redovima osvajača Kupa bio je i bivši fudbaler Partizana, Saša Zdjelar. Nekadašnji igrač Inđije i TSC-a, Mihajlo Banjac je poraz svog tima ispratio sa klube za rezerviste.