pre 7 minuta 08: 20
Mareska: Rodri u ponedeljak na operaciji, brzo će se vratiti
Menadžer Mančester sitija istakao da će se najbolji igrač Mundijala brzo vratitiu na teren.
Tanjug/AP Photo/Francisco Seco
Napadač Mančester sitija Erling Haland tek četvrti je fudbaler u istoriji koji je u istoj sezoni uspeo da bude najbolji strelac Premijer lige i Lige šampiona.
Ovim uspehom reprezentativac Norveške je stao rame uz rame sa legendarnim fudbalerima Mančester junajteda Kristijanom Ronaldom, Rudom van Nistelrojem i Dvajtom Jorkom.
Haland je u dresu "građana" ove sezone odigrao 53 utakmice u svim takmičenjima i postigao 52 gola, od kojih je 36 dao u Premijer ligi, čak šest više od drugoplasiranog Harija Kejna iz Totenhema, odnosno 12 u Ligi šampiona, dok je Mohamed Salah iz Liverpula na drugoj pozicji sa osam golova.
Siti je ove sezone postao tek drugi engleski klub u istoriji koji je tokom jedne sezone uspeo da osvoji tri trofeja, nakon što je to 1999. godine učinio Mančester junajted, budući da su najpre osvojili Premijer ligu, zatim trijumfovali u FA kupu i na kraju u subotu uveče bili bolji od Intera u finalnom susretu ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
07.05.2026 20: 09
Vreme je da se ispišu nove stranice fudbalske istorije?
22.04.2026 22: 56
Mančester siti slavio protiv novog člana Čempionšipa 1:0 (1:0) u 34. kolu Premijer lige.
20.04.2026 20: 01
Menadžer Mančester sitija odgovarao je duhovito na pitanje novinara posle pobede nad Arsenalom.
19.04.2026 20: 26
Napadač Mančester sitija rešio derbi protiv Arsenala i vratio svoj tim u egal trku za titulu Premijer lige.
pre 8 minuta 08: 20
Menadžer Mančester sitija istakao da će se najbolji igrač Mundijala brzo vratitiu na teren.
pre 28 minuta 08: 00
Skandal se dogodio u Brazilu na meču fudbalerki RDJ Sporta i RSN zbog koga je prekinut meč. Futsalerki RSN petogodišnja suspenzija.
pre 46 minuta 07: 42
Krilo iz Obale Slonovače odbio Siti i Arsenal, ali prihvatio ponudu iz Madrida.
pre 9 sati 23: 12
Patrik Vijera mogao bi uskoro da započne potpuno novo poglavlje u trenerskoj karijeri.
Ostavite komentar