Veljko Paunović sa Čivasom u finalu meksičke Klausure

22.05.2023 08:39
Veljko Paunović sa Čivasom u finalu meksičke Klausure Tanjug/AP Photo/Eduardo Verdugo

Čudo se dogodio! Veljko Paunović je na klupi Čivasa nadoknadio minus iz prvog meča u Gvadalahari (0:1), kao gost je pobedio Ameriku 3:1 i plasirao se u finale plej-ofa meksićke Klausure gde će se za titulu boriti sa Tigresom.

Imao je Paunović uspone i padove u svojoj prvoj sezoni na klupi Čivasa, ali su rad i ideje dale spektakularan rezultat jer je klubu iz Gvadalahare malo ko davao šanse da se bori za trofej. Poraz u prvom meču je nagoveštavao da će Amerika kod kuće lako završiti posao, međutim, dogodilo se čudo.

Kiseneros je pogotkom u 19. minutu nagovestio da će se gosti boriti do kraja, a nisu se predavali ni kada je Valdes u 57. minutu izjednačio. Moco je u 76. minutu nagovestio produžetke, da bio mladi Orozgo zatresao mrežu domaćina u 89. minutu sjajnim pogotokom glavbom za trijumf od 3:1 i plasman u finale.

Čivas je na pragu 13. titule u istoriji, a prve posle 2017. godine, kad su crveno-beli osvojili Klausuru.