KRAJ (VIDEO) Partizan - Voždovac 1:1: Crno-beli u polufinalu posle penal serije 4:3

10.04.2024 17:08
Samed Baždar je promašio zicer, pa kasnije doneo vođstvo Partizanu MN Press
Samed Baždar je promašio zicer, pa kasnije doneo vođstvo Partizanu

Partizan je stabilizovao formu, Voždovac je jedan od najlošijih timova u prolećnom delu Mozzart bet Superlige, ali to ne mora mnogo da znači kada se igra četvrtfinale Kupa Srbije (15.00, TV Arena 1 Premium) i meč na ispadanje. "Veliki" ne moraju uvek da pobeđuju "male", znaju to dobro u taboru crno-belih od pre dve godine i duela u Sremskoj Mitrovici.

Da su ambicije Partizana najviše, jer su bez trofeja u Srbiji već pune tri sezone, najbolje svedoči sastav koji je trener Igor Duljaj poslao na teren. U startnu postavu vratio se Bibars Natho, Bojana Kovačevića je zamenio na štoperskoj poziciji Filipović, u timu su od starta ponovo Osvusu i Kalulu, u napadu Baždar. Njega je Duljaj juče objasnio.

Voždovac je od decembarskog razmišljanja možda i o Evropi, serijom prolećnih neuspeha i određenih poteza u klubu skliznuo u plej-aut gde će voditi grčevitu borbu za opastanak. Ekipa je uzdrmana, vidi se to, u Humsku su stigli bez opterećenja, pa će im to možda doneti i neke pozitivne pomake.

Partizan - Voždovac 1:1 (1:0) - 4:3 penalima

Stadion Partizana.
Sudija: Ivan Stamenković.
Strelci: Baždar 45+2. minut za Partizan, a Pirgić u 89. minutu za Voždovac.
Penal serija: Nešković 0:0 - Jovanović brani, Janković 1:0, Đurđević 1:1, Nikolić 2:1, Petrović 2:2, Antić 3:2, Flemings 3:3, Zahid 4:3, Pirgić 4:3 - brani Jovanović.

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Marković, Filipović, Antić - Ovusu (od 87. Šćekić=, Kastiljo - Kalulu (od 87. Janković), Natho (od 58. Zahid), Severina (od 58. Nikolić) - Baždar (od 72. Goh).

VOŽDOVAC: Gudžulić - Lukić, Savić (od 51. Đurđević), Antonijević, Matić - Krpić, Pavlović (od 54. Nešković), Pirgić, Vujanović, Rodrigo Vilka (od 54. Flemings) - Teodorović (od 54. Petrović).

(UŽIVO) Partizan - Voždovac

10.04.2024. 17:09

Kraj meča, Partizan - Voždovac 1:1 - penalima 4:3

10.04.2024. 16:57

Kraj utakmice 1:1, penali u Humskoj

Antić je pogodio živi zid, sudija svirao kraj. Penali će odlučiti prvog polufinalistu Kupa Srbije.

10.04.2024. 16:55

90+5. minut: Faul za Partizan na 16 metara

Faul za Partizan na 16 metara, Đurđević je srupio Kastilja. Poslednja prilika za crno-bele.

10.04.2024. 16:50

89. minut: GOOOL! Voždovac izjednačio na 1:1, strelac Pirgić

Veliki nesporazum u odbrani crno-belih, Pirgić je stigao do lopte na 16 metara, a zatim bez bloka šutirao i pogodio sam ugao nemoćnog Jovanovića. Gol za eventualne penale.

10.04.2024. 16:44

84. minut: Filipović je sve mogao da reši

Dobra akcija Partizana, Filipović je šutirao sa 12-13 metara, uklizao je Đurđević i izblokirao. Telom, pa rukom, za sudiju Stamenkovića ovo nije bilo za penal.

10.04.2024. 16:42

82. minut: Jovanović brani udarac Petrovića

Mogao je Voždovac do izjednačenja. Nešković je centrirao, Petrović skočio i šutirao, ali golman Jovanović je odbranio.

10.04.2024. 16:31

70. minut: Golman Aleksandar Jovanović brani penal Flemingsu

Flemings je slabo izveo penal, pročitao mu je nameru golman Aleksandar Jovanović i odbranio. Ostaje 1:0 za Partizan.

10.04.2024. 16:28

67. minut: Nikolić igrao rukom, penal za Voždovac

Bili su Flemings i Nemanja Nikolić u duelu u šesnaestercu Partizana. Lopta je odskočila od trave, udarila je Nikolića u ruku. Sudija je gledao VAR i dosudio penal za Voždovac.

10.04.2024. 16:13

50. minut: Prilika za Kalulua

Ponovo je Kalulu bio u prilici i ponovo nije matirao golmana.

10.04.2024. 16:06

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena.

10.04.2024. 15:49

45+2. minut: GOOOL! Vodi Partizan 1:0, strelac Samed Baždar

Samed Baždar dva puta ne promašuje. Dobio je ponovo sjajnu loptu od Stojkovića, a zatim sa 15 metara rešio da ne dribla već šutira. Pogodio je u poslednjoj sekundi za vođstvo.

10.04.2024. 15:43

42. minut: Šansa za Kalulula, pa za Filipovića

Konačno je Partizan imao jedan konkretan napada. Šut Kalulua golman je izbvio u korner. Posle njega je Filipović sa prve stative poslao loptu ka mreži, ali je Lukić intervenisao i pogodio Gudžulića koji je na kraju i uhvatio loptu.

10.04.2024. 15:38

37. minut: Borba bez dobre završnice

Žele oba tima do vođstva, ima solidnih akcija, ali je završnica jako loša. Ne biraju se najbolja rešenja, pa nema ni velikih šansi, ni golova.

10.04.2024. 15:24

23. minut: Minut pauze za osveženje

Pojačao je ritam Partizan,. Bibars Natho je imao tri-četiri sjajna pasa, ali realizacija je izostala. Baždar je morao bolje. Voždovac sa druge koristi svaku priliku za kontru, Pirgić je bio najbliži tome. Sudija Stamenković je zaustavio igru i dao minut pauze da se igračio osveže jer je visoka temperatura.

10.04.2024. 15:17

15. minut: Filipović i Jovanović spasavaju crno-bele

Neverovatna greška odbrane crno-belih nije kažnjena. Bilo je svega, Pirgić je šutirao, ali njije prevario Jovanovića, posle odbitka je dobro reagovao Filipović.

10.04.2024. 15:15

13. minut: Veliki promašaj Baždara

Samed Baždar se obrukao. Dobio je sjajan pas, išao sam ka golmanu Voždovca, onda je pokušao da ga predribla, a onda sam pao.

10.04.2024. 15:11

10. minut: Velika vrućina, slabiji ritam, nema prilika

Velika vrućina, slabiji ritam, nema prilika...

10.04.2024. 15:00

Počeo je prvi četvrtfinalni meč Kupa Srbije

Počeo je prvi četvrtfinalni meč Kupa Srbije, vreme u Beogradu je izuzetno toplo za ovo doba godine. Partizan je u najjačoj postavi, bez povređenog Mateusa Saldanje, Voždovac je bez pobede ovog proleća.