Hojlund het-trikom slomio otpor Finaca, Danska startovala pobedom

23.03.2023 22:39
Hojlund het-trikom slomio otpor Finaca, Danska startovala pobedom Tanjug/Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via AP

Danska je pobedila na "Parkenu" Finsku 3:1 (1:0) na startu Grupe "H" kvalifikacija za EURO 2024. godine uz het-trik Rasmusa Hojlunda.

Nastavili su "Vikinzi" da dobro igraju kvalifikacije, pogotovo one mečeve na "Parkenu". Bili su bolji od Finaca u prvom delu i stekli su prednost golom Rasmusa Hojlunda u 21. minutu. Igrač Italijanske Atalante ispratio je dobro centaršut Baha sa desne strane i matirao je Hradeckog. Finci su bii nemoćni u prvom delu, nisu upituli nijedan udarac u okvir gola besposlenog Šmajhela.

U nastavku je Antman izjednačio, ali ponovo je Hojlund obradovao navijače na "Parkenu" sa još dva gola i doneo sva tri boda.

San Marino se borio koliko je mogao, ali su Severni Irci dominirali od starta i zasluženo su slavili 2:0 (1:0) golovima Čarlsa.