Kalman osvojio Belfast: Finci slavili u Severnoj Irskoj

26.03.2023 22:38
Kalman osvojio Belfast: Finci slavili u Severnoj Irskoj Tanjug/AP Photo/Peter Morrison

Fudbaleri Finske su slavili na gostovanju Severnoj Irskoj 1:0 (1:0) u okviru drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Severna Irska je pritiskala Fince od starta, ali su se gosti od 20. minuta oslobodili pritiska i posle centaršuta Pukija lopta je stigla do Kalmana na pet metara. Bio je spretan i poslao je loptu u mrežu.

Tek tada se rasplasala borba u Belfastu. Puki je imao priliku za 0:2, dok je golman Lukaš Hradecki izašao kao pobednik u situaciji "jedan na jedan" sa Dionom Čarlsom.

Napadali su domaći čitavo drugo poluvreme, čak su došli i do izjednačenja preko Čarsla u 63. minutu, ali je gol poništen zbog igranja rukom.

Do kraja je gostujuća ekipa uspela da zadrži prednost i upiše prve bodove.