Izvor: Tanjug

22.03.2023 17:10
Poraz kadeta Srbije od Belorusije na startu poslednjeg kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Fudbalski savez Srbije

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije, poražena je danas u Staroj Pazovi od selekcije Belorusije 2:1 u meču prvog kola Prve grupe poslednjeg kruga kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Srbija je povela golom Davida Đurića u 13. minutu. Belorusija je izjednačila pogotkom Pavela Apiatsionaka u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a do trijumfa Belorusija je stigla golom Ruslana Mialkuskog u 84. minutu.

U drugom meču prvog kola Prve grupe selekcije Bosne i Hercegovine i Izraela igrale su bez pobednika, 1:1.

Srbija će 25. marta od 14 sati igrati sa BiH, a Izrael sa Belorusijom. Mečevi trećeg kola biće odigrani 28. marta, a sastaće se Izrael - Srbija i BiH - Belorusija.

EP će biti održano od 17. maja do drugog juna u Mađarskoj. Plasman na EP izboriće pobednici grupa i sedam najbolje drugoplasiranih selekcija.