Omladinci Srbije poraženi od Severne Irske

26.03.2024 20:00
Stefan Mitrović na meču protiv Severne Irske MN Press
Stefan Mitrović na meču protiv Severne Irske

Reprezentacija Srbije do 21 godine poražena je od Severne Irske 1:2 (1:0) u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je i pre ove utakmice ostala bez šansi da se plasira na EP, ali su puleni Ljubinka Drulovića želili da se pobedom pred svojim navijačima na novom stadionu u Leskovcu oproste od kvalifikacija, i dobro su krenuli.

"Orlići" su bili bolji rival na početku i u 39. minutu su poveli golom Stefana Mitrovića, fudbalera Verone, ali su od tog momenta pali, što je Severna Irska iskoristila.

U 56. minutu Čarli Alen je poravnao rezultat, a u 70. je Kreg Farkuar posle kornera savladao Veljka Ilića za preokret gostiju.

Veliko šansu da Srbiji donese bod imao je Vanja Vlahović u samom finišu utakmice, ali je njegov snažan udarac nekako zaustavio Pirs Čarls.