Čelsi se igrao s vatrom, pa dao gomilu golova Prestonu: Aston Vila jedva prošla u četvrto kolo FA Kupa

06.01.2024 20:42
fudbaleri Čelsija Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)
fudbaleri Čelsija

Čelsi je prošao u četvrtu rundu FA Kupa, ali su fudbaleri londonskog kluba na poluvremenu ubedljive pobede nad Prestonom - 4:0 (0:0) išli po nervima svojih navijača, kao i trenera Maurisia Poketina, pa ih je ovaj besan ispratio u svlačionicu posle 45 minuta bez datog gola.

U nastavku su stvari došle na svoje, srpski golman Đorđe Petrović dangubio je među stativama, dok su njegovi saigrači "tovarili" mrežu gostiju iz Čempionšipa. I to sve efektnim golovima.

"Bravu" je u 58. minutu otključao Broja, udarcem glavom u kontra smeru od centaršuta Đusta. Istim delom tela, na korner asistenciju Palmera, ubrzo posle upisao se i Tijago Silva u strelce (63), za nagoveštaj prognoziranog potopa nejakog takmaca.

Ni kada je Sterling iz slobodnjaka postigao treći gol (69), "plavci" nisu hteli da spuštaju ritam i peške privedu meč kraju, već su u talasima opsedali drugi šesnaesterac, da bi Enco Fernandez zadnji matirao, na vetrometini ostavljenog, Vudmana (85).

Aston Vila je zato jedva izbegla drugi susret sa Midlsbroom, kada je poljski reprezentativac Meti Keš u 87. minutu našao lopti put do mreže, a klubu iz Birmingema do četvrte runde čuvenog engleskog takmičenja – 1:0.

Prethodno su obe ekipe imale svoje svetle trenutke i šanse, naročito u drugom poluvremenu, međutim, samo je "bomba" pod prečku domaćina završila u konačnoj statistici.