07.02.2023 23:00
Ajntraht preživeo Darmštat: Lider Cvajte namučio Bundesligaša, ali poklekao u drugom poluvremenu Tanjug/Arne Dedert/dpa via AP

Fudbaleri Ajntrahta plasirali su se u četvrtfinale Kupa Nemačke budući da su pobedili Darmštat 4:2.

Bundesligaš imao je mnogo problema sa liderom Cvajte, ali je na kraju uspeo da obezbedi plasman u narednu fazu zahvaljući sjajnoj partiji Kola Muanija.

Ovo je ujedno bio prvi poraz Darmštata od 16. jula prošle godine.

Muani je doveo Ajntraht u vođstvo već u šestom minutu da bi skoro pola sata kasnije Matijas Konskak za samo 120 sekundi postigao dva gola i u potpunosti preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe.

Ipak, u finišu prvog poluvremena izjednačenje je doneo Rafael Bore posle sjajne asistencije Marija Gecea.

U drugom poluvremnu domaćinje silovito napadao i u 62. minutu Muani je upisao asistenciju, a vodeći pogodak delo je Japanca, Daičija Kamade.

Ipak to nije bilo sve od Kola Muanija. Svoju sjajnu partiju krunisao je u 90. minutu kada je u punom trku posle dodavanja Gecea izašao ispred Marsela Šuhena i rutinski ga matirao.

Ranije danas se u četvrtfinale plasirao i Frajburg, koji je savladao Zandhauzen u gostima sa 2:0.

Prošle sedmice su četvrtfinale obezbedili Bajern, Union Berlin, Lajpcig i Štutgart.

Sutra se igraju još dva preostala meča osmine finala, a sastaju se Bohum - Borusija Dortmund i Nirnberg - Fortuna Dizeldorf.