Kup Nemačke: Sarbriken "nokautirao" još jednog bundesligaša, Leverkuzen rutinski stigao do četvrtfinala

06.12.2023 19:58
Fudbaleri Sarbrikena na meču sa Ajntrahtom Guliver
Fudbaleri Sarbrikena na meču sa Ajntrahtom

Uprkos tome što su ovog vikenda prekinuli svoj niz trijumfa u domaćim takmičenjima, Bajer se vratio na pobednički niz u Kupu Nemačke. U Leverkuzenu je pao Paderborn 3:1 (2:0).

Tim Ćabija Alonsa je nastavio sa sjajnim izdanjima ove sezone, te ekipa iz druge lige nije imala šanse u ovom duelu. Viktor Bonifejs je već u 12. minutu doneo prednost domaćinu, a asistenciju je upisao Josip Stanišić. Nastavio je Bajer da napada, što im je donelo novi pogodak u 28. minutu kada je Palasiso zatresao mrežu.

Trenutni lider Bundeslige je u drugih 45 minuta imao posed ali nije stvarao previše šansi. Činilo se da će smireno privesti utakmicu kraju, ali je to sprečio Sebastijan Klas koji je u 83. minutu postigao gol. Neizvesnost je trajala kratko jer je Patrik Šik svega četiri minuta kasnije postigao pogodak koji se Leverkuzen ponovo odvojio na dva gola prednosti.

U drugoj utakmici u terminu od 18 časova, Sarbriken je priredio još jedno iznenađenje u kup takmičenju. Nakon što su u prethodnoj rundi izbacili Bajern iz Minhena, ovog puta je "stradao" Ajntraht 2:0 (2:0). Trećeligaš je u prvom poluvremenu postigao pogodak koji je bio poništen nakon reakcije VAR tehnologije, ali to nije bio slučaj i u 64. minutu kada je Brinker savldao Kevina Trapa.

Ajtranht je do kraja utakmice preuzeo u potpunosti incijativu. Gosti su čak pogodili i stativu, ali je Sarbriken pogotkom Luke Kerbera u 78. minutu postavio konačan rezultat na meču i tako obezbedio plasman u četvrtfinale Kupa Nemačke.