• najnovije
Vesti EURO 2024

(KRAJ) Srbija - Bugarska 2:2: "Orlovi" će igrati na EURO 2024. u Nemačkoj

19.11.2023 16:53
Slavlje Miloša Veljkovića i Srđana Babića posle gola protiv Bugarske Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic
Slavlje Miloša Veljkovića i Srđana Babića posle gola protiv Bugarske

Ostalo je još samo jedan korak da se fudbalska selekcija Srbije posle 24 godine plasira na Evropsko prvenstvo. "Orlovi" danas u Leskovcu ne smeju samo da izgube od slabijeg na papiru Bugarske (15.00, TV Arena 1 Premium), pa da se uz Mađarsku pojavi iz Grupe "G" na EURO 2024. godine, da veže dva velika takmičenja takođe posle više od dve decenije.

Posle odličnog starta, malo ko je očekivao da će duel sa Bugarskom biti presudan za "orlove", ali dva poraza od Mađara su doprinela da Srbija strepi do kraja. Izabranici selektora Dragana Stojkovića neće na EP samo ako izgube a Crna Gora u isto vreme pobedi Mađarsku u Budimpešti, što je malo verovatno, ali postoji kao čenjenica.

Pred očima predsednika Srbije Aleksandra Vučića, te prvih ljudi UEFA, predsednika Aleksandera Čeferina i Zorana Lakovića, direktora Nacionalnih asocijacija "Evropske kuće fudbala", čelnih ljudi FSS, OKS, "orlovi" su u obavezi da zaigraju kako umeju i ostvare pobedu i tako na najlepši način stave tačku na plasman u Nemačku.

To je najavio juče i kapiten Dušan Tadić, jer "orlovi" ne žele da igraju na bod i možda porazom rizikuju da ne zavise od sebe. Zato se Stojković ipak iskombinovao tim sa jednim napadačem (Mitrović), a šansu ukazao Filipu Đuričiću umesto Vlahovića.

Bugarska je promenila selektora, Ivajlo Ivanov je vratio neki takmičarski duh u apatičnu ekipu što se videlo u duelu sa Mađarskom koju nisu pobedili samo nesprećnim spletom okolnosti i autogolom Petkova. Srbija neće potceniti rivala, istakli su i Stojković i Tadić, što je prvi postulat za dobru igru.

Srbija - Bugarska 2:2 (1:0)

Stadion: Gradski u Leskovcu.
Sudija: Erik Lambrehts (Belgija).
Strelac: Veljković u 16, Babić u 82. za Srbiju, a Rusev u 59. i Despodov u 69. minutu za Bugarsku.

SRBIJA: V. Milinković Savić - Milenković, Veljković, Babić - A. Živković (od 77. Radonjić), Gudelj, Lukić (od 76. I. Ilić), Kostić (od 85. Mladenović) - Tadić, Đuričić (od 61. Vlahović) - Mitrović (od 85. Maksimović).

BUGARSKA: Naumov - V. Popov, Petkov, Atanasov, Turicov - F. Krastev (od 77. Borukov), Krajev (od 77. Čočev), Gruev - despodov, Minčev (od 46. Rusev), Kolev (od 77. Il. Iliev).

Kraj u Leskovcu, Srbija je na EURO

Kraj, 2:2 protiv Bugarske, Srbija je na EURO 2024.

19.11.2023. 16:49

90. minut: Još četiri minuta do EURO

Još četiri minuta do kraja.

19.11.2023. 16:42

82. minut: GOOOL, Srbija izjednačuje na 2:2, strelac Srđan Babić

Izveo je korner Dušan Tadić, a Babić je na prvoj stativi bio najviši u skoku.

19.11.2023. 16:33

75. minut: Ofanziva Srbije

Ofanziva Srbije, Mitrović i Vlahović ne uspevaju da poentiraju.

19.11.2023. 16:27

69. minut: GOOOL, vodi Bugarska 1:2, strelac Despodov

Srbija sama sebe "ruši", greškama je omogućena kontra Bugarske, Despodov je prevario Vanju.

68. minut: Soboslaj za vođstvo Mašarske

Mađarska je preokrenula protiv Crbne Gore za dva minuta, Soboslaj je opet strelac.

19.11.2023. 16:25

67. minut: Mađarska izjednačila protiv Crne Gore

Malo dobrih vesti za Srbiju iz Budimpešte, Mađarska je golom Soboslaja izjendačila protiv Crbe Gore na 1:1.

19.11.2023. 16:22

63. minut: Pokušaj Vlahovića

Ušao je Dušan Vlahović umesto Đuriočića i imao je odmah priliku da vrati prednost. Međutim, na centaršut Kostića šutirao je slabo pored gola.

19.11.2023. 16:19

59. minut: GOOOL, Bugarska izjednačila na 1:1, strelac Rusev

Poklonili su "orlovi" gol rivalu, Kostić je nespretbno intervenisao i vratio loptu do Ruseva koji pogađa sa 11 metara.

19.11.2023. 16:11

53. minut: Bravura Vanje Milinkovića Savića

Kakva odbrana vanje Milinkovića Savića. Gruev je šutirao sa sedam-osam metara, a golman Srbije sjajno odbranio. Bio je i ofsajd, ali bravura je bila maestralna.

19.11.2023. 16:09

50. minut: "Orlovi" napadaju

"Orlovi" napadaju na startu drugog dela, dva kornera, ali nema promene.

19.11.2023. 16:04

Počeo je drugi deo meča u Leskovcu

Počeo je drugi deo meča u Leskovcu, "orlovi" vode 1:0, još 45 minuta ih deli od plasmana na EURO. Kod Bugarske je na terenu Rusev umesto Minčeva.

19.11.2023. 15:44

45. minut: Srbija u ofanzivi, nema drugog gola

Srbija je u poslednjih sedam-osam minuta ponovo dominirala kao u prvih 25 minuta meča. Bilo je i dobrih akcija, ne i završnog pasa za uvećanje prednosti. Još dva minuta nadoknade.

19.11.2023. 15:36

36. minut: Crna Gora vodi u Budimpešti

Crna Gora je povela protiv Mađarske u Budimpšeti 1:0, golom Rubežića. Trenutno je Srbija prva, a Mađarska druga na tabeli grupe G.

35. minut: "Orlovi" popustili, pa dodaju gas

Srbija je odustala od početnog presinga što Bugarska koristi da izađe više ka sredini terena. Ipak, uvideli su "orlovi" da je napad najbolja odbrana, pa su pojačali pritisak, Naumov je odbranio udarac Kostića sa 18 metara, Živković je šutirao pored gola.

19.11.2023. 15:28

28. minut: Sreća za "orlove", Despodov pogađa prečku

Prvi opasan napad za Bugarsku i umalo 1:1. Despodov je sa 16 metara šutirao, pogodio prečku, a Babić je loptu izbacio u korner.

19.11.2023. 15:21

21. minut: Naumov brani zicer Mitroviću

Mogla je Srbija do 2:0, Kostić je sjajno pronašao Mitrovića na 11 metara, ali je golman Naumov odbranio njegov udarac glavom.

19.11.2023. 15:18

16. minut: GOOOL, vodi Srbija 1:0, strelac Miloš Veljković

Posle udarca Gudelja glavom, Naumov je loptu odbio do prečke, a odbitak je Veljković sproveo u mrežu. Srbija je naplatila veliki pritisak od starta meča. Prvi korak ka EURO je napravljen na vreme.

19.11.2023. 15:11

11. minut: Naumov brani udarce Lukića, pa Gudelja

Srbija opseda gol Bugarske, Saša Lukić je šutirao sa 16 metara, ali pravo u Naumova. Pokušao je i Gudelj, sa istim ishodom.

19.11.2023. 15:06

7. minut: "Orlovi" napadaju, prilika još nema

Srbija dominira od starta, Bugarska se brani, ali za sada se ne pronalaze rupe u odbrani gostiju. Probao je Kostić udarcem sa preko 20 metara, lopta je prošla pored stative.

19.11.2023. 15:00

Počeo je meč u Leskovcu, "orlovi" igraju za plasman na EURO

Počeo je meč u Leskovcu, "orlovi" imaju meč loptu za plasman na EURO 2024. godine, odgovara im bilo koji pozitivan rezultat (remi i pobeda) da ne zavise od ishoda u Budimpešti. Sjajna je atmosfera na stadionu, deca koja su ispunila tri tribine daju veliku podršku igračima.

19.11.2023. 14:30

Pune se tribine u Leskovcu, deca su ukras Srbije

Stadion u Leskovcu se polako puni, deca do 14 godina popunjavaju tri tribine, dok će na četvrtoj, namenjenoj za odrasle, biti ispunjena sa 2.000 posetilaca.

Deca za sada prave odličnu atmosferu, što će sigurno biti dobar stimulans za "orlove". Meč posmatraju predsednik Srbije Aleksandar Vučić, predsednik republike Srpske Milorad Dodik, predsednik UEFA Aleksander Čeferin, Zoran Laković, direktor u UEFA, čelnici FSS, OKS..

19.11.2023. 14:20

Stevan Stojanović za TV Arena sport: Nadam se da ćemo danas staviti pečat za EURO

Stevan Stojanović, direktor reprezentacije Srbije je 40 minuta pre susreta za TV Arena sport izneo očekivanja pred meč sa Bugarskom.

"Ovo je jedna od najvažnijih mečeva za plasman na EURO, ima pozitivne treme. Nadamo se najboljem. Igrači znaju jako dobro šta im je činiti", rekao je Stojanović.

Selekcija će posle dugo vremena igrati van Beograda.

"Fudbal se igra i van Beograda, očekujemo veliku podršku i nadam se da ćemo navijačima pružiti pobedu i odlazak na EURO. Nema lakih utakmica, bez obzira što smo favoriti. Moramo da odigramo maksimalno ozbiljno i na rezultat".

Oprez je uvek potreban.

"Rival je rasterećen, nema šta da izgubi za razliku od nas. Moramo biti oporezni, želimo da odigramo pametno i da ostvarimo rezultat koji nam je potreban."

Kec iz rukava može biti...

"Neka budu svi igrači odluke. Oni su izneli najveći teret i nadamo se da ćemo na kraju staviti pečat", zaključio je Stojanović.

19.11.2023. 14:10

Nikola Milenković igra 50. put za "orlove"

Nikola Milenković, štoper Fiorentine igra danas u Leksovcu 50. meč u dresu Srbije. Popularni Bleki je debitovao 4. juna 2018. godine u prijateljskom duelu protiv Čilea i od tada preskočio samo pet susreta. Postigao je i tri pogotka, igrao je na SP u rusiji 2018, SP u Kataru 2022. godine.

19.11.2023. 13:55