(KRAJ) Litvanija - Srbija 1:3: Het-trik Mitrovića za pobedu "orlova"

Autor: Kosta Simetić

10.09.2023 22:40
(KRAJ) Litvanija - Srbija 1:3: Het-trik Mitrovića za pobedu "orlova" Tanjug/AP Photo/Mindaugas Kulbis

Fudbaleri Srbije pobedili su Litvaniju 3:1 (3:1) u petom kolu kvalifikacija za EURO 2024.

Litvanija - Srbija 1:3 (1:3)

Stadion: Dariaus ir Gireno
Sudija: Saša ŠtegemanStrelci: /Paulauskas 45+1 - Mitrović 21, 32, 43/

Litvanija:  Gertmonas – Lasickas, Lekijatas, Girdvainis (46. Kazukolovas), Beneta (73. Sirvis) – Verbickas (46. Novkovas), Gineitis – Slivka, Golubickas (46. Remeikis), Černih – Paulauskas (78. Jankauskas).

Srbija: V. Milinković-Savić – Milenković, Veljković, Babić – Živković (73. S. Mitrović), Gudelj, Ilić, Mladenović (84. Radonjić) – Tadić (84. Samardžić), S. Milinković-Savić (88. Račić) – A. Mitrović (73. Vlahović).

(UŽIVO) Litvanija - Srbija

10.09.2023. 22:41

KRAJ

Gotov je meč u Kaunasu, Srbija je slavila 3:1.

10.09.2023. 22:18

75. minut: Bez dešavanja u Kaunasu

Drugo poluvreme je veoma dosadno. Igra se na sredini terena i čini se da obe ekipe čekaju poslednji zvižduk

10.09.2023. 22:08

54. minut: Prilika za Srbiju

Odlično su kombinovali Tadić i Mitrović, ali je Lasickas bio ispred našeg najboljeg strelca i izbacio loptu u korner. Neprecizan je potom bio Sergej.

10.09.2023. 21:35

Poluvreme

Da se Srbija  nije opustila mogli bismo da kažemo da je prvih 45 minuta bilo perfektno, ali ni ovako nije loše.

10.09.2023. 21:50

(VIDEO) Litvanija - Srbija 1:3

46. minut: GOL! Paulauskas smanjuje na 3:1

Litvanija je smanjila na 3:1, strelac je Paulauskas. Čitav splet grešaka u zadnjoj liniji, srećan odbitak od Vanje do napadača Litvanije i gol.

10.09.2023. 21:44

(VIDEO) Litvanija - Srbija 0:3

10.09.2023. 21:30

43. minut: GOOL! Het-trik Mitrovića

Definitivno se vratio Mitrović. Do sada u kvalifikacijama nije dao gol, a večeras je već izbrojao do tri. Tadić ga je odlično uposlio, a ovaj mirno, desnom nogom prosledio loptu u mrežu.

10.09.2023. 21:36

(VIDEO) Litvanija - Srbija 0:2

10.09.2023. 21:18

32. minut: GOOOL! Mitrogol opet glavom

Dominira Srbija na terenu, drugu asisitenciju upisuje Mladenović koji je opet na drugoj stativi pronašao usamljenog Mitrovića, a napadač Al Hilala je ponovo glavom savladao golmana Litvanije.

10.09.2023. 21:23

(VIDEO) Litvanija - Srbija 0:1

10.09.2023. 21:08

21. minut: GOOOL! Aleksandar Mitrović načeo Litvaniju

Vodi Srbija u Kaunasu! Mladenović je uputio savršen centaršut na koji je natrčao Aleksandar Mitrović i glavom sproveo loptu u mrežu domaćina.

10.09.2023. 21:03

17. minut: Veliki promašaj Veljkovića

Bio je štoper Srbije na pravom mestu u pravo vreme, ali nije uspeo da iskoristi dobar centaršut Mlaednvića.

10.09.2023. 20:54

7. minut: Korner za naš tim

Prvi korner za Srbiju, izborio ga je Mitrović. Centrirao je Tadić, pravo u ruke golmana Litvanije.

10.09.2023. 20:45

1. minut: Počela je utakmica

Počeo je duel u Kaunasu. Prvi napad imala je ekipa Srbije. Prvi napad imala je ekipa Srbije ali su Litvanci uspeli da se odbrane.