Autor: Kosta Simetić

10.09.2023 22:45
Srbija se iskupila za poraz od Mađarske: Mitrović u tri poteza matirao Litvaniju Tanjug/AP Photo/Mindaugas Kulbis

Iskupila se Srbija za poraz od Mađarske u Beogradu, i trijumfovala protiv Litvanije 3:1 (3:1) u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Agresivni su "orlovi" bili od starta i već u prvom poluvremu su rešili pitanje pobednika, te je drugih 45 minuta bilo čisto odrađivanje posla.

Najbolji pojedinac Srbije na ovom susretu je bio Aleksandar Mitrović, koji je postigao pravi, školski, het-trik.

Prvo ga je u 20. minutu sa levog boka proigrao Filip Mladenović, a napadač Al Hilala je sjajno, glavom, sproveo čoptu iza leđa Edvinasa Gertmonasa.

Drugi gol, a akteri isti. Dušan Tadić je dodao do Mladnovića, a ovaj poslao visoku loptu na drugu stativu gde je bio Mitrović koji je bez problema povisio na 2:0.

Došao je red da gol da i nogom. U 43. minutu sjajno ga je proigrao Tadić, a iskusni centarfor je bez problema prosledio loptu u mrežu.

Jedini pad koncentracije naši igrači imali su u nadoknadi prvog dela igre kada je greške odbrane "orlova" iskoristio Gitis Paulauskas.

Sada je raspored na tabeli dosta bolji. Mađarska je prva sa 10 bodova i utakmicom manje od Srbije koja ima isti broj poena. Treća je Crna Gora sa osam bodova, dok Bugarska i Litvanija imaju po 2.