Železničaru derbi protiv Grafičara, Dario Grgić odlučio pobednika

Izvor: Arena sport

25.02.2023 16:18
Železničaru derbi protiv Grafičara, Dario Grgić odlučio pobednika MN Press

Derbi 20. kola Mozzart bet Prve lige Srbije odigran je iza južne tribine stadiona "Rajko Mitić", Grafičar je ugostio Železnilčar, a ekipa iz Pančeva je slavila rezultatom 1:0 ui preuzela drugo mesto na tabeli, iza vodećeg IMT-a.

Pobednika u duelu kandidata za plasman u viši rang doneo je omladinski reprezentativac Dario Grgić (19) pogotkom u 41. minutu.

Nakon prodora Luke Petrovića po levoj strani i centaršuta, na loptu je natrčao Grgić i udarcem sa 15 metara pogodio donji levi ugao golmana Guteše.

Dva minuta kasnije domaćin je imao priliku da izjednači Pavle Ivelja je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a iskusni čuvar mreže Železničara Mladen Živković dobro intervenisao.

Domaćin je najbolju priliku da izbegne poraz imao u  4. minutu nadoknade, ali je udarac Ognjena Dimitrića zaustavila prečka.