Železničar obezbedio plasman u elitu: Pančevo dobilo Superligaša

06.05.2023 20:00
Železničar obezbedio plasman u elitu: Pančevo dobilo Superligaša FK Železničar Pančevo

Fudbaleri Železičara iz Pančeva obezbedili su plasman u Superligu Srbije, posle pobede nad beogradskim Radničkim 3:0.

Železničar je ovim trijumfom stigao do 65. boda u takmičenju, čime se učvrstio na drugoj poziciji tabele, gde ima 11 bodova više od Grafičara, koji je tri kola pre kraja prvenstva, ostao i bez matematičke šanse da prestigne Pančevce.

Ekipa Vladimira Gaćinovića povela je u 11. minutu golom Tomanovića, da bi do kraja poluvremena prednos gostiju udvostručio Lainović, a konačnih 3:0 postavio je Jovanović u samom finišu utakmice.

Železničar je pet sezona igrao Srpsku ligu Beograd, u viši rang je prošao 2020. godine, da bi nakon tri sezone uspeo da se domogne i elitnog statusa. Podsetimo, mesto u MozzartBet Superligi obezbedio je i IMT.