Mozzart bet Prva liga Srbije: IMT na dva boda od elite

Autor: Olgica Nikolić

26.04.2023 18:06
Mozzart bet Prva liga Srbije: IMT na dva boda od elite MN Press

IMT hita ka Mozzart bet Superligi, ubedljivom pobedom protiv Radničkog u Sremskoj Mitrovici 3:1 (1:0) "traktoristi" sa Novog Beograda stigli su na dva boda od lite. Gosti su poveli u ranoj fazi meča preko Delevića, da bi u nastavku vrlo brzo srušili Radnički koji ih je ovog proleća pobedio na svom terenu. U preostalih pet kola IMT-u su potrebna samo dva boda da i matematički obezbedi najveći uspeh u istoriji kluba.

Da je Železničar pobedio u Pančevu Grafičar već bi IMT mogao da otvori šampanjac. Ovako, u derbiju 32. kola meč se završio sa burnih 2:2. Luka Petrović je doneo domaćinu prednost na poluvremenu. Pave Ivelja je sa dva pogotka doneo u 84. minutu preokret, ali je Đorđe Šušnjar pet minuta kasnije doneo izjednačenje i timu iz Pančeva ostavio sedam bodova prednosti nad "grafosima".

U plej-autu, Rad i Zlatibor Čajetina su novim porazima dospeli u veoma tešku situaciju i čini se da im ispadanje u Treću ligu ne gine.