Mozzart bet Prva liga Srbije: Grafičar za kraj polusezone pobedio RFK Novi Sad

11.12.2023 14:52
Pogodak Mladenovića za Grafičar TV Arena sport/ Screenshot
Pogodak Mladenovića za Grafičar

RFK Grafičar je pobedom zatvorio jesenji deo šampionata Mozzart bet Prve lige Srbije. Pogotkom Vladimira Mladenovića u 51. minutu, kada se najbolje snašao posle prekida pred golmanom Dulčićem i prebacio ga na prvoj stativi, pa Strahinje Stojanovića (68) Grafičar je stigao do tri boda protiv RFK Novog Sada 2:1 (0:0).

Gosti iz Novog Sada su dosta dobro igrali u polju, posle pogođene prečke Nikole Čolića uspeli su daizjendače u 65. minutu kada je posle kornera Branislav Krstić udarcem glavom sa pet metara izjednačio. Ipak, Strahinja Stojanović je samo tri minuta kasnije sebi obezbedio prostor, a zatim sa 17 metara pogodio donji ugao.

Tekstilac je u velikom stilu završio jesen, goleadom u prvom poluvremenu razoružali su "majstore" sa Novog Beograda 5:0 (4:0). Jesenjni prvak je OFK Beograd, koji ima 17 bodova i meč više od Inđije kojoj preostaje da odigra odloženi duel sa Dubočicom. Treći je Tekstilac.

Takmičenje u Mozzart bet Prvoj ligi Srbije nastavlja se prema unapred utvrđenom raspored 24. februara mečevima 21. kola u kome se sastaju: RFK Grafičar - Inđija, Novi Sad - OFK Beograd, Dubočica - Tekstilac, Radnički NB - Kolubara, Jedinstvo Ub - Radnički SM, Metalac - Smederevo, GFK Sloboda - Mladost GAT i Mačva - Vršac.