Jovan Kokir pogodio i asistirao u pobedi Novosađana na gostovanju Grafičaru

06.03.2023 17:05
Jovan Kokir pogodio i asistirao u pobedi Novosađana na gostovanju Grafičaru MN Press

Fudbaleri RFK Novog Sada 1921 nastavili  su sa serijom dobrih rezultat u Mozzart bet Prvoj ligi Srbije.

U 22. kolu gostovali su Grafičaru i slavili rezultatom 2:0 (2:0). Bio je tio sedmi trijumf Novosađana u poslednjih osam utakmica, na tabeli su se izjednačili za Zvezdinom filijalom na trećoj pozicji.

Pobednik na terenu iza južne tribine na "Marakani" rešen je već sredinom prvog poluvremena. Gosti su golovima Jovana Kokira u 14. i Vojislav Balabanovića u 21. minutu stekli su vođstvo od 2:0 koje su sačuvali do kraja.

Kokir je iz slobodnog udarca sa 18 metara pogodio ugao nemoćnog golmana Guteše za 1:0. Malo kasnije, Vasiljević je faulirao Kokira u svom kaznenom prostoru, dosuđen je penal koji je realizovao Vojislav Balabanović za konačnih 2:0.