Autor: Kosta Simetić

07.09.2023 20:03
Spektakl u Litvaniji: Crna Gora mogla sva tri, ali uzela samo jedan bod na teškom gostovanju Tanjug/AP Photo/Mindaugas Kulbis

Fudbaleri Litvanije i Crne Gore remizirali su 2:2 (0:0) u četvrtom kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Nakon dosadnog prvog poluvremena, a i dobrog dela drugih 45. minuta, u samom finišu usledio je pravi spektakl.

Gitis Paulauskas je posle asistencije Fedora Černiča doneo Litvaniji prednost, ali je u 78. minutu Nikola Krstović nakon dodavanja Adnana Marušiča poravnao na 1:1 i tako nadoknadio gol koji mu je u 59. poništen.

Potpuni preokret Crnoj Gori doneo je Stefan Savić koji je sjajno reagovao u petercu rivala nakon kornera i nekako uspeo da prebaci loptu preko linije, a gol-tehnologija je potvrdila da je defanzivac uspeo da obraduje svoju naciju.

Ipak, kada se činilo da su Litvanci matirani, pravo niotkuda pojavio se Justas Lasickas koji je predriblao dva fudbalera Crne Gore i ćušnuo loptu do Černiča koji je sa ivice kaznenog prostora uputio neodbranjiv udarac iza leđa Milana Mijatovića i tako postavio konačan rezultat.