srb
• najnovije

(KRAJ) Srbija – Mađarska 1:2: Skupo nas koštalo 120 sekundi pada koncentracije

07.09.2023 22:05
(KRAJ) Srbija – Mađarska 1:2: Skupo nas koštalo 120 sekundi pada koncentracije MN Press

Fudbaleri Srbije i Mađarske imaju po sedam osvojenih bodova iz tri utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, oba tima su dala po pet golova, samo što su "orlovi" i primili jedan, pa su trenutno na drugoj pozicji.

Sve to može da se promeni nakon večerašnjeg međusobnog suserta na stadionu Crvene zvezde (20.45, TV Arena 1 Premium) u koji igrači selektora Dragana Stojkovića ulaze sa mnogo motiva.

"Ne znamo kako će igrati Mađari, ali znam kako će Srbija. To je moj posao. Zadovoljan sam onim što sam video u prethodna tri dana. Izuzetna motivisanost i raspoloženje, to mi puno znači. Igrači su došli sa osmehom. Posebno me raduje zdravstveni bilten. Svi igrači su spremni za meč", istakao je Stojković na konferenciji za medije u Staroj Pazovi.

Srbija - Mađarska 1:2 (1:2)

Beograd. Stadion: Rajko Mitić. Sudija: Huan Martinez Manuera (Španija). Strelac: Salaj 10ag - Varga 34, Orban 36.

Srbija: V. Milinković-Savić - Veljković, Gudelj, Pavlović - Radonjić (od 46. Živković), S. Milinković-Savić, Maksimović, Tadić (od 86. Ilić), Kostić (od 46. Mladenović) - Mitrović, Vlahović (od 87. Jović).

Mađarska: Dibuš - Lang, A. Salaj, Orban - Nego, Nađ (od 77. kata), Stajls, Kerkez (od 70. Fiola) - Soboslaj, R. Salaj (od 90. Kevin) - Varga (od 77. Adam).

(UŽIVO) Srbija - Mađarska 1:2

07.09.2023. 22:41

KRAJ: Srbija je oražena od Mađarske 1.2

Meč je završen i Srbija je pretrpela prvi poraz u ovim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

07.09.2023. 22:37

90. MINUT - Gudelj pored stative

Ovo je bilo baš blizu.

Nemanja Gudelj je šutirao sa ivice kazneog prostora, ali je lota proletela pored stative.

Igraće se još pet minuta nadoknade vremena.

07.09.2023. 22:33

86. MINUT: Poslednji aduti Piksaija - Luka Jović i Luka Ilić

Pravi Dragan Stojković još dve izmene.

Izlaze Dušan Tadić i Dušan Vlahović, a ulaze Luka Jvić i Luka Ilić

07.09.2023. 22:28

81. MINUT: Vlahović traži penal, ali ovo je bilo baš naivno

Pao je Dušan Vlahović nakon kontakta u kaznenom prostoru rivala, tražio je jedanaesterac, ali je španski arbitar samo odmahnuo rukama, a mogao je i da pokaže žuti karton igraču Juventusa.

07.09.2023. 22:22

75. MINUT: Stativa za Srbiju, ali je svakako bio ofsajd

Odlična kontra Srbije, lopta je upućena ka Andriji Živkoviću, ispred njega je intervenisao Nađ i pogodio je stativu.

Ipak, ispostavilo se da je prvotimac grčkog PAOK-a bio u ofsajdu, pa i da je bio gol ne bi bio priznat.

07.09.2023. 22:20

73. MINUT: Umalo da bude 1:3

Nepotrebnoje Vanja Milinković-Savić napustio svoj gol, Mađari su imali prilku da daju i treći gol, ali su se spetljali i Srbija je imala sreće u ovim trenucima.

07.09.2023. 22:16

70. MINUT: Nova prilika za Vlahovića, ovo je morao da bude gol

Lepo je Mladenović prošao po levoj strani, uputio sjajan centarfut na drugu stranu, gde je na ivici petarca bio Dušan Vlahović i potpuno sam, bez defazivaca u blizini šutirao glavom, ali je lopta završila pored gola.

07.09.2023. 22:10

64. MINUT: Ulazi Milenković

Opet menja Stojković.

Izlazi Nemanja Maksimović, a ulazi Nikola Milenković, što znači da će se Veljković vratiti na mesto štopera, a Gudelj ulazi u sredinu.

07.09.2023. 22:08

60. MINUT: Veljković bio u prilici, Dibuš čuva Mađare

Još jednom je golman Mađarske, Deneš Dibus sjajno intervenisao, a ovoga puta je uprilici bio Miloš Veljković.

Gol praktično "visi u vazduhu".

07.09.2023. 22:11

07.09.2023. 22:05

56. MINUT: Vlahović mogao da izjednači, ali je mađarski golman bio na mestu

Sve je dobro uradi Dušan Vlahović, slobodio se rivala i šutirao iskosa sa leve strane, ali je golman Mađarske bio na mestu.

Srbija baš dominira u ovim trenucima.

07.09.2023. 22:00

55. MINUT: Incijativa "orlova", Mađari saterani na svoju polovinu

Agresivno su krenuli igrači Srbije od prvog sudijskog zvižduka u drugom poluvremenu.

Saterali su rivala u svoj kazneni prostor, jednostavno ne dozvoljavaju fudbalerima Mađarske da dišu, ali za sada sva tri pokušaja nisu bila precizna.

Mogla bi ova inicijativa da donese nešto konkretno Srbiji.

07.09.2023. 21:54

46. MINUT - Počelo je drugo poluvreme, dvostruka izmena u timu Srije

Selektor Srbije Dragan Stojković je odlučio da iz igre izvede Filipa Kostića i Nemanju Radonjića, a umesto njih su u igri Andrija Živković i Filip Maldanović.

07.09.2023. 21:34

KRAJ POLUVREMENA: Šokantan epilog prvih 45 minuta

Prvo pluvreme je završeno.

Gosti iz Mađarske imaju gol viška i moraće nešto selektor Dragan Stojković da menja u igru "orlova".

07.09.2023. 21:33

45. MINUT: Vlahović pored gola, igraju se još dva minuta

Imali smo sada dobru priliku.

Loptu je glavom zahvatio Dušan Vlahović, ali je šutirao pored gola i na odmor će se verovato otići rezultatom 1:2, jer je do kraja ostalo da se odigraju samo dva minuta nadoknade vremena.

07.09.2023. 21:31

42. MINUT - Oporavila se Srbija od šoka, ali bez konkretnih šansi

Uspeli su igrači Srbije da se vrate posle šokantnog preokreta rivala, preuzeli su inicijatvu, stvaraju neke šanse, ali ništa to nije konkretno.

07.09.2023. 21:38

07.09.2023. 21:26

36. MINUT 1:2 - Preokret Mađara za samo dva minuta

Šta s eovo dešava s aigračiam Sbije.

Imali su sigurno vođsvto i dobru igru, a onda je Varga izjednačio posle spleta srećnih okolnosti, a samao dva minuta kasnije Orban je napravio potpuni preokret.

07.09.2023. 21:24

34: MINUT 1:1 - Mađari uspevaju da izjednače

Varga je izjednačio posle mnogo sreće.

Lopta je došla do njega i smestio ju je u mrežu Vanje Milinkovića-Savića.

07.09.2023. 21:16

28. MINUT - Filp Kostić šutira pored gola

Dobra prilika za Srbiju.

Izbegao je Filip Kostić ofsajd zamku, dobro primio loptu, onda iskosa sa leve strane šutirao pored gola i zatresao spoljni deo mreže.

07.09.2023. 21:06

19. MINUT - Tempo utakmice je malo opao

Posle vodećeg gola Srbije malo je opao tempo meča, ali igrači selektora Dragana Stojkovića i dalje drže sve konce meča u svojim rukama.

Deluju autoritativno i kompaktno, a sa tribina imaju veliku podršku mališana koji su ispunili istočnu tribinu stadiona Crvene zvezde.

07.09.2023. 21:08

07.09.2023. 21:00

11. MINUT GOOOL: Srbija vodi 1:0

Sjajna kontra Srbije, Dušan Tadić je asistirao do Dušana Vlahovića, a napadač Juventusa je jako loše zahvatio lopti iako je mreža bila poptuno prazna.

Međutim, ona je nakako došla do defanzivca gostiju Atile Salaja, a on se spetljao i poslao je u svoj gol.

07.09.2023. 20:53

6. MINUT - Počelo je agresivno sa obe strane

Dve najbolje ekipe u grupi G su krenule veoma agresivno, ali za sada nema konkretnih šansi.

Važno je da je evidentna želja kod igrača Srbije da preuzmu kontrolu meča.

07.09.2023. 20:45

Utakmica je počela

Meč na stadionu Crvene zvezde je počeo.

Prvi sa centra kreću igrači Mađarske koji nastupaju u belim dresovima, dok je Srbija u crvenoj opremi.

07.09.2023. 20:27

Najmlađi navijači će napraviti sjajnu atmosferu

UEFA je kaznila Fudbalski savez Srbie i večerašnjem meču smeju da prisustvuju samo mališani mlađi od 14 godina i njihovi pratioci, a na tribinama stadiona "Rajko Mitić" već se okupio veliki broj najmlađih navijača, koji će, nema sumnje, još jednom napraviti sjajnu atmosferu i pružiti potreban vetar u leđa fudbalerima Srbije.

07.09.2023. 20:15

Remi u Litvaniji, Crna Gora na dva boda od Srbije i Mađarske

Fudbaleri Litvanije i Crne Gore remizirali su 2:2 (0:0) u četvrtom kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Nakon dosadnog prvog poluvremena, a i dobrog dela drugih 45. minuta, u samom finišu usledio je pravi spektakl.

Gitis Paulauskas je posle asistencije Fedora Černiča doneo Litvaniji prednost, ali je u 78. minutu Nikola Krstović nakon dodavanja Adnana Marušiča poravnao na 1:1 i tako nadoknadio gol koji mu je u 59. poništen.

Potpuni preokret Crnoj Gori doneo je Stefan Savić koji je sjajno reagovao u petercu rivala nakon kornera i nekako uspeo da prebaci loptu preko linije, a gol-tehnologija je potvrdila da je defanzivac uspeo da obraduje svoju naciju.

Ipak, kada se činilo da su Litvanci matirani, pravo niotkuda pojavio se Justas Lasickas koji je predriblao dva fudbalera Crne Gore i ćušnuo loptu do Černiča koji je sa ivice kaznenog prostora uputio neodbranjiv udarac iza leđa Milana Mijatovića i tako postavio konačan rezultat.

07.09.2023. 19:57