
pre 3 minuta 21: 14
Derbi doživeo debakl u "Morači": Cedevita Olimpija "udavila" studente
Crnogorski tim pretrpeo težak poraz u 28. kolu AdmiralBet ABA lige.
Liga šampiona "deli" još šest ulaznica. Poznato je 26 učesnika poslednjeg izdanja elitnog takmičenja u ovom formatu, Crvena zvezda i još 25 klubova čekaju rasplet i preostale učesnike. Svakako derbi plej-ofa igraju Glazgov Rendžers i PSV Ajndhoven.
Drugoplasirani timovi iz Škotske i Holandije će danas i za sedam dana igrati reprizu prošlogodišnjeg plej-ofa koji je pripao Škotima. Ponovo je Rendžers domaćin u prvom meču (21.00, TV Arena 1 Premium). Prošle sezone je na "Ajbroksu" bilo vatrenih 2:2 (Čolak 40, Lourens 70 - Sangare 37, Obispo 78), ali je na "Filipsu" zabilistao Antonio Čolak i golom u 60. minutu odveo "rendžere" u Ligu šampiona, dok su "filipsovci" morali da se zadovolje Ligom Evrope.
Novi mečevi, nove i priče. Rendžers je morao da renovira napad jer su otišli Kent, Morelos, Čolak, ali su stigli Danilo (Fejenord), Desers (kremoneze) i Lamers (Atalanta), na krilu Sima (Brajton), u centrali Ekvadorac Sifuentes (LAFC). Odbrana je uglavnom ostala ista sem golmana jer je prva jedinica sada Irac Džek Batland (Kristal Palas).
Trener PSV Ajndhovena Peter Boš je uglavnom vršio "kozmetičke" promene u timu, kako bi terneri rekli "glavu za glavu". Izgubio je Ćavija Simonsa (PSŽ), ostao bez Romera, Maksa, Gutiereza, ali je tim pojačao Noa Langom (Bruž), Jeredom Šoutenom (Bolonja) i Rikardom Pepiem (Augsburg). Stigli su na pozajmicu Malik Tilman (Bajern) i možda krucijano pojačanje Seržino Dest, desni bek Barselone. Ima jak napadački potencijal, isotalom to je zaštitni znak PSV Ajndhovena decenijama, pa će duel sa stamenim Škotima biti interesantan i neizvestan.
Mijat Gaćinović se oporavio na vreme da pomogne AEK-u iz Atine da se preko Antverpena (21.00, TV Arena 3 Premium) domogne Lige šampiona prvi put, a elite posle 31 godine (1992/93, ispali od PSV u drugom kolu). Trener Antverpena je Holanđanin Mark Van Bomel, nekada veliko fudbalsko ime, ali za razliku od kolege Matijasa Almeide, takođe nekada velikog igrača, napravio je prilično velike promene u igračkom kadru. Ostao je bez štpera Vilijama Pača (Ajntraht F), De Sarta, Gerkensa, a doveo je Ilenikena, Keitu, Ondrejku, Ejukea, Lamersa, pozajmio Kulibalija od Dortmunda.
Sa druge strane AEK je ojačao tim, stigli su Orbelin Pineda (Selta), Ezekijel Ponse (Elče), Rodolfo Pizaro (Majami), mladi štoper Arisa Konstantinos Krisopulos, te zanimljivi Zini, špic iz Angole. Očekuju se tvrdi, intenzivni mečevi. Mada, ne znajući, Antverpen i AEK su u pripremnom periodu odigrali prijateljski meč i Grci su slavili 3:0! AEK je preko infarkt uzbudljivog dvomeča protiv Dinama stigao u plej-of, Atina čeka Ligu šampiona.
Golman Vladan Kovačević, štoper Milan Rudnić i tek pristigli Srđan Plavšić pokušaće da dodatno ispišu istoriju Rakova plasmanom u Ligu šampiona. Kopenhagen ima više iskustva od prvaka Poljske, u odličnoj je formi, ali se čini da trener David Švarga ima uigraniji sastav koji igra "poljski tvrdo" i opasan je u tranziciji. Ako ne uspeju, u Rakovu su svakako napravili istorijski uspeh jer će prvi put igrati grupnu fazu nekog od evrokupova. Za ligu šampiona se bore, Ligu Evrope su obezbedili.
Liga šampiona, prvi mečevi plej-ofa
Utorak
Rendžers - PSV 21.00 (TV Arena 1 Premium)
Rakov - Kopenhagen 21.00 (TV Arena 2 Premium)
Antverpen - AEK 21.00 (TV Arena 3 Premium)
Sreda
Braga - Panatinaikos 21.00 (TV Arena 1 Premium)
Molde - Galatasaraj 21.00 (TV Arena 2 Premium)
Makabi Haifa - Jang Bojs 21.00 (TV Arena 3 Premium)
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
Kada su FIFA i organizatori objavili da će Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. godine prvi put biti održano u tri zemlje - Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku - to je predstavljeno kao trijumf regionalne saradnje i globalne vizije.
Ovaj model podrazumeva da jedna pravna ili fizička osoba - najčešće korporacija, fond ili konzorcijum - poseduje više profesionalnih klubova, često u različitim ligama, državama pa čak i kontinentima
Gotovo polovina muškaraca uzrasta od 18 do 49 godina kladilo se na sport putem interneta.
20.02.2025 17: 45
Mnoštvo kritika palo je na račun Tijaga Mote posle ispadanja njegovog Juventusa iz UEFA Lige šampiona.
11.02.2025 22: 53
Juventus je slavio protiv PSV-a 2:1 (1:0), dok je Borusija Dortmund upisala trijumf na gostovanju protiv Sprotinga 3:0 (0:0).
10.02.2025 15: 42
Trener "Stare dame" smatra da samo tim ostvaruje uspehe, ne pojedinac.
21.01.2025 23: 40
Trener Crvene zvezde ne može da se otme utisku da su golovi tako olako primljeni.
pre 25 minuta 20: 53
Osim ovog rezultata, Zvezdi je još potrebno da Bodo/Glimt ne osvoji Ligu Evrope, odnosno da Dinamo ne bude prvak u Hrvatskoj, a Šahtjor u Ukrajini.
pre 37 minuta 20: 41
Fudbaleri Fiorentine remizirali su sa Celjem na domaćem terenu rezultatom 2:2 (1:0) u revanš meču četvrtfinala UEFA Lige konferencija, i tako se plasirali dalje usled pobede u Sloveniji.
pre 1 sat 20: 14
Odličnu partiju Mitrović je krunisao golom u 88. minutu za konačnih 3:0, posle asistencije Rubena Nevesa. Sergej Milinković-Savić je igrao za Al Hilal do 86. minuta, a u prvom poluvremenu je dobio i žuti karton.
pre 1 sat 20: 10
Nekada slavni fudbaler i trener želi da vodi poznati nemački klub.
Ostavite komentar