21.02.2023 22:54
Fudbalski spektal na "Enfildu": Liverpul vodio 2:0, pa izgubio 2:5 od Real Madrida Tanjug/AP Photo/Jon Super, File

Nije ovo bila uobičajena utakmica Lige šampiona. Pre susreta ta se konstatacija odnosila na činjenicu da je ovo bio duel prošlogodišnjih finalista, ali večerašnjih 90 minuta na "Enfildu" će se pamtiti više nego onih iz Pariza prošle godine kad su Madriđani golom Vinisijusa Žuniora osvojili titulu šampiona Evrope.

A to može posebno da se odnosi i na jedno i na drugo poluvreme koji su bili sadržajniji nego neki mečevi koji "uđu u produžetke".

Pre svega, značajno je to što se u sastavu domaće ekipe našao Stefan Bajčetić koji je sa 18 godina i 122 dana postao najmlađi fudbaler "redsa" koji je ikada počeo neku utakmicu Lige šampiona. I ta odluka ne da nije bila rizična za trenera Jirgena Klopa, već je bila veoma zrela i utemeljena na ogromnom kvalitetu koji poseduje sin nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde.

Sve je počelo već u 4. minutu spektakularnim pogotkom Nunjeza koji je majstorski reagovao na asistenciju Mohameda Salaha i šitklom savladao Tibu Kurtou. Za potpuno oduševljeje na rasprodatom "Enfildu", gde su navijači Liverpula napravili fantastičnu atmosferu.

A onda je usledio poklon golmana gostiju Tibe Kurtoe. Jednostavno ničim izazvan je u pokušaju da primi loptu na grudi asistirao do Mohameda Salaha i Liverpul je imao 2:0. Velikih 2:0 protiv ekipe koja je u potpunom nokdaunu.

I umesto da potpuno dotuku goste iz Španije, domaći su se malo opustitli, a šampion Evrope to kažnjava. I to vrlo surovo.

Najpre je Vinisijus Žunior pokazao sav svoj kvalitet fantastičnim udarcem u 21. minutu, a onda i kako svaki napadač treba da se ponaša u situaciji kad odbrambeni igrač protivničke ekipe doda loptu do svog golmana. Zaleteo se Brazilac na sunarodnika na golu Liverpula, Alison je pokušao ispucao loptu, ali je pogodio napadača Madriđana i ona se odbila u mrežu domaćeg sastava. Za šokantnih 2:2 na "Enfildu".

Ali, to je bila samo najava poniženja koje su domaći doživeli u drugom poluvremenu, jesr su u 67. minutu gosti iz Španije već vodili 5:2.

Seriju golova u drugih 45 minuta je otvoiro Militao svojim prvim golom u Ligi šampiona za madridsku ekipu već nakon 200 sekundi igre, zatim je Karim Benzema uz mnogo sreće savladao Alisona Bekera u 60. minutu, a onda je sedam minuta kasnije došlo do istog epiloga, ali ovoga puta posle majstorije zvanično najbvoljeg fudbalera sveta.

Aktuelni šampion Evrope ima ogromnu prednost pred revanš u glavnom gradu Španije koji je na programu 15. marta na stadionu "Santjago Bernabeu".

Liverpul - Real Madrid 2:5 (2:2)

Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija).

Strelac: Nunjez 4, Salah 14. minut za Liverpul, Vinisijus Žunior 20 i 36, Militao 47, Benzema 56. i 67. za Real.

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold, Gomez (73. Matip), Van Dajk, Robertson - Bajčetić (85. Eliot), Fabinjo, Henderson (73. Milner) - Salah, Nunjez (64. Žota), Gakpo (64. Firmino).

REAL MADRID: Kurtoa - Karvahal, Militao, Ridiger, Alaba (27. Naćo) - Kamavinga, Modrić (87. Kros), Valverde - Rodrigo (81. Sebaljos), Vinisijus, Benzema (87. Asensio).