Izvor: Arena sport

21.02.2023 22:50
Real i Napoli blizu četvrtfinala Lige šampiona: Kiks Liverpula i Ajntrahta kod kuće AP Photo/Frank Augstein

Fudbaleri Liverpula i Real Madrida večeras će na Enfildu po deseti put odmeriti snagu na međunarodnoj sceni. Kao i u prethodnim utakmicama, očekuje se spektakl, a prvi meč osmine finala Lige šampiona možete pratiti u direktnom prenosu na TV Arena 1 Premium od 21 čas.

Od poslenjeg duela dva fudbalska velikana prošlo je nešto manje od devet meseci. U minuloj sezoni u finalu Lige šampiona odigranom u Parizu Real je savladao "redse" sa 1:0, a pobednika je odlučio Vinisijus Žunior golom u 59. minutu. Bilo je to drugo finale za redom u najkvalitetnijem takmičenju koje su Madriđani dobili protiv tima sa Enfilda nakon što su pobednički pehar podigli i 2018. godine u Kijevu (3:1).

Pred duel u Liverpulu tradicija je na strani "kraljevskog kluba", nakon što je pretrpeo tri poraza u prva tri duela, usledila je serija od pet trijumfa u narednih šest utakmica, uz jedan remi.

Kao uvod pred još jednu veliku sportsku predstavu na Enfildu, izabranici Jirgena Klopa donekle su stabilizovali formu sa dve pobede u Premijer ligi protiv Evertona (2:0) i Njukasla (2:0).

U La Ligi Real zaostaje za vodećom Barselonom osam bodova, nakon što je poražen od Majorke početkom februara rezultatom 1:0, trijumfovao je na klupskom svetskom prvenstvu i potom vezao dve pobede u šampionatu Španije, nad Elćeom (4:0) i Osasunom (2:0).

Trener Liverpula Jirgen Klop je u problemu zbog povrede ramena Darvina Nunjeza u Njukaslu, neizvestan je nastup Urugvajca, dok Karlo Anćeloti ne može da računa na Aurelijana Čuamenija i Tonija Krosa. Benzema je propustio meč u Pamploni, ali se očekuje da bude spreman za duel u Ligi šampiona.

Liverpul - Real Madrid 2:5 (2:2)

Stadion: Enfild.

Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija).

Strelac: Nunjez 4, Salah 14. minut za Liverpul, Vinisijus Žunior 20 i 36, Militao 47, Benzema 56. i 67. za Real.

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold, Gomez (73. Matip), Van Dajk, Robertson - Bajčetić (85. Eliot), Fabinjo, Henderson (73. Milner) - Salah, Nunjez (64. Žota), Gakpo (64. Firmino).

REAL MADRID: Kurtoa - Karvahal, Militao, Ridiger, Alaba (27. Naćo) - Kamavinga, Modrić (87. Kros), Valverde - Rodrigo (81. Sebaljos), Vinisijus, Benzema (87. Asensio).

U drugom meču večerašnjeg programa Lige šampiona, Napoli gostuje Ajntrahtu iz Frankfurt  uz direktan prenos na TV Arena 2 Premium od 21 čas.

Pred Napolitancima je jedna od najuspešnijih sezona u istoriji kluba. Na dobrom su putu da  osvoje treću titulu u Serji A, trenutno imaju 15 bodova više u odnosu na drugoplasirani Intera od koga su doživeli jedini poraz na poslednjih 19 mečeva.

Jednako upečatljiv utisak ostavili su u Ligi šampiona. U grupnoj fazi bili su najefikasniji tim sa 20 golova, nanizali su pet pobeda i ekspresno obezbedili plasman u nokaut fazu. Pred duel u Frankfurtu izabranici Lućana Spaletija očekuju da nastave nisku uspeha, na poslednjih sedam mečeva u prvenstvu Italije ostvarili su maksimalan učinak, a napadač Viktor Osmimen na svakom od tih mečeva bio je strelac, ukupno je postigao devet golova.

Nigerijac je jedno vreme odsustvovao zbog povrede, međutim, njegov golgeterski učinak ove sezone je fantastičan, 18 golova na 19 nastupa. Na poslednjem meču protiv Sasuola Osimen se povredio, međutim, očekuje se da bude u sastavu u Frankfurtu.

Razloga za optimizam ima i domaćin, u Bundesligi je u vrhu tabele, njihov adut, napadač Rendal Kolo Muani jedan je od najzapaženijih igrača u ligi, postigao je sedam pogodaka u minulih šest mečeva, ukupno deset u šampionatu Nemačke, a pored toga zabeležio je i deset asistencija.

Napolitanci će takođe morati da obrate pažnju i na Daiči Kamadu i Jespera Lindstroma koji igraju u vrhunskoj formi.

Ajntraht - Napoli 0:2 (0:1)

Stadion: Dojč Bank park.

Sudija: Artur Diajš (Portugal).

Strelac: Osimen 40, Di Lorenco 65. minut za Napoli.

AJNTRAHT: Trap - Tuta, Jakić, Buta (69. Knauf) - Ndika, Kamada, Sou, Maks - Lindstrom (69. Bore), Gece (81. Alidu) - Kolo Muani.

NAPOLI: Meret - Di Lorenco, Rahmani, Kim, Olivera - Angisa (80. Ndombele), Lobotka, Zjelinski - Lozano (80. Elmas), Osimen (84. Simeone), Kvarachelija (84. Politano).

(UŽIVO) Osmina finala Lige šampiona - dan 3

21.02.2023. 22:56

90. minut: Real i Napoli na korak od četvrtfinala Lige šampiona

Utakmice u Liverpulu i Frankfurtu su završene pobedom gostiju. Real je slavio protiv čete Jirgena Klopa sa 5:2, Napoli pred revanš u Napulju ima dva gola prednosti u duelu sa Ajntrahtom (2:0). Oba tima su jako blizu četvrtfinalu Lige šampiona.

21.02.2023. 22:50

VIDEO Liverpul - Real Madrid 2:5

21.02.2023. 22:31

67. minut: GOOOL! Potop Liverpula, na svu muku, proradio Benzema

Pokrenuli su kontru gosti u 67. minutu, Luka Modrić je bio u prodoru, na levoj strani proigrao Vinisijus, a Brazilac prosledio loptu do Benzema koji je pogodio gornji desni ugao za vođstvo od 5:2.

21.02.2023. 22:27

65. minut: GOOOL! Egzibicija Napolitanaca, Di Lorenco povisio na 2:0

Egzibicija fudbalera Napolija. U 65. minutu, dubinsku loptu upućenu u kazneni prostor domaćina Kvartaskelija je petom vratio na 15 metara Di Lorencu koji je natrčao i preciznim udarcem poviso na 2:0.

21.02.2023. 22:35

VIDEO Liverpul - Real Madrid 2:4

21.02.2023. 22:21

57. minut: GOOL! Greškama Liverpula nema kraja, Benzema pogodio za 4:2

Ništa više ne ide od ruke fudbalerima Liverpula. Još jedan napad Madriđana krunisan je pogotkom. Rodrigo je asistirao Benzemi koji je šutirao sa 15 metara, lopta je okrznula igrača domaćih i prevarila Alisona za 4:2.

21.02.2023. 22:18

55. minut: Ajntraht u problemu, Kolo Muani zaradio direktan crveni karton

Nakon grubog strta na d Viktorom Osimenom crveni karton zaradio je najbolji igrač Ajntrahta Kolo Muani.

21.02.2023. 22:33

VIDEO Liverpul - Real Madrid 2:3

21.02.2023. 22:13

47. minut: GOOOL! Totalni preokret Reala, Modrić pogodio u glavu Militaa

Šok na početku drugog dela za Liverpul. Real je došao do potpunog preokreta. Luka Modrić je sa leve strane centrirao iz slobodnog udarca u pterac, na pravom mestu našao se Eder Militao i udarcem glavom doneo vođstvo gostima od 3:2.

21.02.2023. 22:09

46. minut: Počelo je drugo poluvreme

Nastavljeni su mečevi osmine finala Lige šampiona. Napoli kontroliše situaciju na terenu u Frankfurtu. Na Enfildu se očekuju nova uzbuđenja.

21.02.2023. 22:03

45. minut: Prvo poluvreme je završeno

Nakon prvih 45. minuta na Enfildu publika je mogla da uživa u predstavi, efektni potezi i golovi Nunjeza i Vinisijus Žuniora, kao i greške golmana oba tima režirali su rezultat od 2:2. U Frankfurtu, Napoli je nastavio dominaciju iz Serije A, Osimen je ponovo bio strelac za vošstvo od 1:0 protiv Ajntrahta.

21.02.2023. 21:51

40. minut: GOOOL! Napoli poveo, Osimen matirao odbranu Ajntrahta

Fudbaleri Napolija brzo su se iskupili za promašeni penal pet minuta ranije. Najbolji strelac Napolitanaca Viktor Osimen bio je nepogrešiv sa nekoliko metara. Pratio je akciju po  desnoj strani, na drugoj stativi iskoristio je dodavanja Lozana i doneo vođstvo gostima.

21.02.2023. 21:56

VIDEO Liverpul - Real Madrid 2:2

21.02.2023. 21:44

36. minut: GOOOl! Loš dan za golmane na Enfildu, Alison se revanširao Kurtoi

U meču na Enfildu golmani nisu baš na visini zadatka. Nakon što je Kurtoa početnički pogrešio u 14. minutu za 2:0, na drugoj strani revanširao mu se Alison. Napucao je u svom petercu Vinisijus Žuniora i omogućio Realu da izjednači na 2:2.

21.02.2023. 21:39

35. minut: Kvaratskelija promašio penal za Napoli

Odličnu akciju izveli su fudbaleri Napolija u 35. minutu. Lozano je iz povoljne situacije pogodio stativu, a potom Buta neoprezno startovao i pokosio Osimena. Dosuđen je penal, šut Kvaratskelije odbranio je golman domaćih Trap.

21.02.2023. 21:31

25. minut: Salah napravio pometnju pred golom Madriđana

Još jedna fantastična solo akcija Mo Salaha. Prošao je kroz odbranu Reala, dodao loptu Nunjezu u petercu, ali su defanzivci gostiju Karvahal i Militao sa gol linije otklonili opasnost.

21.02.2023. 21:35

VIDEO Liverpul - Real Madrid 2:1

21.02.2023. 21:26

20. minut: GOOOL! Vinisijus Žunior fatalan po Liverpul

Nakon početnog šoka i vođstva Liverpula od 2:0, uzvratili su udarac fudbaleri Reala.
Za domaćina je ponovo bio koban Vinisijus Žunior. Udarcem iskosa smanjio je rezultat na 2:1.

21.02.2023. 21:33

VIDEO Liverpul - Real Madrid 2:0

21.02.2023. 21:20

14. minut: GOOOL! Kurtoa pogrešio, Salah kaznio

Najbolji strelac Liverpula Mo Salah izuzetno je inspirisan u početnim  minutima duela  protiv Real Madrida. Nakon asistencije kod prvog gola, upisao se u strelce i duplirao prednost domaćina. Karvahal je vratio loptu Kurtoi u peterac, golman gostiju je pogrešio u nameri da je ispuca, a Salah iskoristio poklon za 2:0.

21.02.2023. 21:11

5. minut: Prva šansa za Ajntraht

Fudbaleri tima iz Frankfurta izveli su opasan napad po desnoj strani, akciju je završio Kolo Muani udarcem po zemlji sa 16 metara, ali je lopta završila pored stative.

21.02.2023. 21:23

VIDEO Liverpul - Real Madrid 1:0

21.02.2023. 21:08

4. minut:GOOOL! Majstorija Darvina, Urugvajac petom matirao Kurtou

Već u 4. minutu Enfild je u transu. Napadač Liverpula Darvin Nunjez je majstorski matirao golmana Reala.
Salah je krenuo u prodor po desnoj strani, idealno asistirao Urugvajcu u petercu koji jeatraktivno, petom, pogodio mrežu za 1:0

21.02.2023. 21:02

1. minut: Mečevi u Liverpulu i Frankfurtu su počeli

Mečevi osmine finala Lige šampiona u Liverpulu i Frankfurtu su počeli. Ajntraht je imao prvi napad ali je Kolo Muani zaustavljen ispred šesnaesterca gostiju. Početni udarac na Enfildu izveli su fudbaleri Reala.

21.02.2023. 20:52

Duel golgetera u Frankfurtu: Kolo Muani protiv Osimena

Meč u Ajntrahtu obeležiće duel dvojice ubojitih napadača. Najbolji strelac domaćih Kolo Muani na suprotnoj strani imaće Viktora Osimena. Francuz je na poslednjih 11 utakmica postigao deset golova, dok je napadač Napolija devet puta zatresao mrežu u minulih sedam mečeva u Seriji A.

21.02.2023. 20:36

Stefan Bajčetić ispisao istoriju Liverpula

Trener Liverpula Jirgen Klop ima poverenje u Stefana Bajčetića, uvrstio ga je u startnih 11 protiv Real madrida. Sa samo 18 godina i 122 dana, najmlađi je igrač koji je startovao u nokaut utakmici Liverpula u Ligi šampiona.

21.02.2023. 20:28

Napadači Liverpula na iskušenju protiv odbrane Reala

Fudbaleri Liverpula na tri od poslednjih 25 utakmica u Ligi šampiona nisu postigli pogodak, od toga, dve utakmice su bile protiv Real Madrida.