21.02.2023 21:55
Posle Kurtoe i Alison poklonio gol rivalu: Revija golmanskih grešaka na "Enfildu" Tanjug/AP Photo/Jon Super, File

Poklonio je Tibo Kurtoa drugi gol Liverpulu na meču osmine finala Lige šampiona protiv Real Madrida, a onda je isto to na drugoj strani učinio i njegov kolega u domaćoj ekipi, Alison Beker.

Imao je čuvar mreže engleskog tima sve vreme ovog sveta da ispuca loptu, mogao je da bbira na koju stanu sveta će je poslati, ali on je to uradi na najgori mogući način – direktno u Vinisijusa Žuniora.

I naravno, odbijena lopta je završila iza njegovih leđa u mreži domaćeg tima, pa je rezultat posle 36. minuta poravnat na 2:2.

Zaista je neverovatno da se ovakve golmanske greške dešavaju na utakmici ovog ranga takmičenja, ali s druge strane, upravo su one dale dinamiku ovom susretu i navijači na "Enfildu" mogu da uživaju u onome šta gledaju.

Osetili su igrači oba tima da su golmani nesigurni, pa treba očekivati da će u nastavku susreta biti sve više udaraca kako bi se oba čuvara mreže stavila na iskušenja.