(KRAJ) Milan - Inter 0:2: Simone Inzagi odradio pola posla na putu za Istanbul

Autor: Sašo Ilijoski

10.05.2023 22:55
(KRAJ) Milan - Inter 0:2: Simone Inzagi odradio pola posla na putu za Istanbul Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Milano je četvrti put ove sezone na nogama, grad se opet podelio na dve struje, ali za razliku od prethodna tri "italijanska" četvrti duel Milana i Intera na "San Siru" može i ne mora odgonetnuti ko će ići po pehar Lige šampiona 10. juna u Istanbul. Postoji i revaš za šest dana, na istom stadionu, ali pod drugim nazivom "Đuzepe Meaca".

Trener Milana Stefano Pioli je danas dočekao najvažniju vest a vezanu za učešće Rafaela Leaa. Portugalac, nažalost, nije fit i neće biti u protokolu za meč, pa će time i oštrica napada "rosonera" biti otupljena, što opet ne znači da neće biti i efikasna, jer Salemakers ume da bude kost u grlu svakoj odbrani ako mu se ostavi prostor.

Treći milanski okršaj u nokaut fazi LŠ

Milan i Inter će se treći put susresti u dvomečima nokaut faze Lige šampiona. Prvi put su se sudarili u sezoni 2002/03. Posle 0:0 u prvom meču, Milan je prošao u veliko finale remijem u revanšu od 1:1. Na "Old Trafordu" su podigli pehar protiv Juventusa posle boljeg izvođenja penala 0:0 - 3:2.

Posle dve godine, dva milanska tima su "derbi Dela Madonina" odigrali meč u četvrtfinalu i opet je Milan bio uspešniji. Pobedio je u prvom meču kao domaćin 2:0, a čak 3:0 u revanšu. Otišli su preko PSV-a "rosoneri" u Istanbul i na stadionu "Ataturk", gde se 10. juna igra finale ove sezone, izgubili u istorisjkom meču od Liverpula na penale iako su na poluvreme otišli sa prednošću od 3:0. Liverpul je izjednačio na 3:3 i na penal ruletu slavio 3:2.

Inter je nekako prevazišao krizu u Seriji "A", ali kao i Milan nije imao padove u Ligi šampiona. Benfiku su "počistili" sa dve pobede, u odnosu na prethodni period nekako su se u formu vratili Lautaro Martinez i Edin Džeko, Barela je zadržao visok nivo i plavo-crni su dobili poslednjih pet mečeva u svim takmičenjima uz gol razliku 15:1! Trener Simone Inzagi je i iz tog razloga bio mnogo raspoloženiji pred današnji duel.

Bivši igrači, treneri, novinari, blagu prednost u dvomeču daju Interu, ali "derbi Dela Madonina" teško je predvideti. Prevashodno zbog uloga a to je finale Lige šampiona. Dva gradska rivala u svim takmičenjima odigrali su 235 mečeva, Inter je uspešniji je je ubeležio 87 pobeda, Milan 79, a 69 susreta završilo se bez pobednika. Gol razlika je na strani "plavo-crnih" 326:310.

Kad je reč o duelima u Ligi šampiona, Inter nema pobedu, dva remija i dva trijumfa Milana za dva prolaska u finala Lige šampiona. Treća sreća za Milan ili Inter?

Milan - Inter 0:2 (0:2)

Stadion: "San Siro"
Sudija: Hezus Hil Manzano (Španija).
Strelci: Džeko u 8, Mktarijan u 11. minutu.

MILAN: Manjan - Kalabrija (od 82. Kalulu), Kjer (od 59. Tio), Tomori, Teo Ernandez - Tonali, Krunić - Brahim Dijaz (od 82. Pobega), Benaser (od 18. Mesijas), Salemakers (od 59. Origi) - Žiru.

INTER: Onana - Darmijan, Aćerbi, Bastoni - Damfris, Barela, Čalhanoglu (od 78. Galjardini), Mktarinajn (od 62. Brozović), Dimarko (od 70. De Vrij) - Džeko (od 70. Lukaku), Lautaro Martinez (od 78. Korea).

Kraj meča, Inter je zasluženo slavio 2:0

Kraj prvog polufinalnog meča u Milanu,  Inter je sasvim zasluženo pobedio 2:0 i za šest dana imaće priliku da obezbedi ulazak u finale.

10.05.2023. 22:45

83. minut: Galjardini je propustio veliku šansu

Nikolo Barela je u padu sjajno ostavio loptu Galjardiniju koji je dolazio iz drugog plana, ali umesto udarca sa 13 metara, pokupao je igrač Intera da primi loptu i upropastio je kolosalnu priliku da zacementira pobedu.

10.05.2023. 22:38

80. minut: Inter privodi meč kraju

Posle stative Tonalija, Inter je uspeo da umiri napade Milana. Ulazak Brozovića je doneo potrebnu defanzivnu stabilnost, pa izabranici Simonea Inzagija privode meč kraju.

10.05.2023. 22:25

63. minut: Stativa Tonalija, sreća za Inter

Sreća je sada pogledala Inter, Stefano Tonali je zahvatio loptu sa 15 metara i ona je pogodila stativu i odbila se u gol aut. Lopta je pogodila Bastonija, dovoljno da ne završi u mreži.

10.05.2023. 22:41

(VIDEO) Stativa Tonalija

10.05.2023. 22:15

53. minut: Menjon spasava Milan

Edin Džeko je imao veliku priliku da uveća prednost Intera. Bastonija su pustili igrači Milana da dođe do 16 metara, usledio je dobar pas ka Džeku kome je golman Menjon "ušao" u šut i spasio svoj tim najgoreg.

10.05.2023. 22:23

(VIDEO) Odbrana golmana Menjona

10.05.2023. 22:13

51. minut: Veliki promašaj Mesijasa

Inter je ušao nešto "labavije" u drugo poluvreme i umalo da bude kažnjen. Žunior Mesijas je izbio sam pred Onanu, ali je promašio ceo gol!

10.05.2023. 22:06

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena. Jednu je napravio Pioli još u 18. minutu.

10.05.2023. 21:50

Kraj prvog dela, Inter vodi 2:0

Inter je potpuno nadigrao Milan u prvih 45 minuta i sa dva brza gola Džeka i Mktarijana stekao lepu prednost koja je mogla biti i ubedljivija. Čalhanoglu je pogodio stativu, VAR je poništio penal nad Lautarom. "Rosoneri" bez udarca u okvir gola.

10.05.2023. 21:40

40. minut: Milan bez šuta u okvir gola

Na "San Siru" igra samo jedan tim - Inter. Milan će imati sreće ako na odmor ode samo sa dva gola u mreži. Nadigrali su "gosti" formalnog domaćina, vezni red drži sve konce igre u svojim rukama. Milan bez Leaa potpuno je inferioran u ofanzivi, bez šuta u okvir gola za sada.

10.05.2023. 21:31

31. minut: Manzano dosudio, pa poništio penal za Inter

Pogrešio je Kjer, Lautaro Martinez je prevario i Tomorija koji ga je oborio. Hezus Hil Manzano je dosudio penal, ali je na intervenciju iz VAR sobe otišao da pogleda snimak. Uvideo je da je napadač Intera pao bez kontakta i poništio je svoju odluku. Ostaje 2:0.

10.05.2023. 21:45

(VIDEO) Sudija Manzano dosudio, pa poništio penal za Inter

10.05.2023. 21:25

25. minut: Potpuna dominacija Intera

Inter dominira na "San Siru", dva brza gola, pa stativa Mktarijana dali su plvo-crnima veliko samopouzdanje a poljuljali domaćina koji ne može da dođe sebi.

10.05.2023. 22:01

(VIDEO) Novak gleda meč sa Ševčenkom

10.05.2023. 21:36

(VIDEO) Stativa Čalhanoglua

10.05.2023. 21:17

15. minut: Čalhanoglu "polomio" stativu

Igrači Intera "razbijaju" odbranu Milana, Hakan Čalhanoglu je sa distance skoro "polomio" stativu, Onana je odbranio udarac Mktarijana, a Barela akciju završio šutem preko gola. Inter se sve pita na "San Siru", Milan je u velikom problemu jer se i Benaser povredio.

10.05.2023. 21:14

11. minut: GOOOL! Inter vodi 2:0, strelac Henrik Mktarijan

Inter je nokautirao Milan za samo tri minuta. Henrik Mktarijan je utrčao iz drugog plana i loptu sa visine penala poslao u mrežu Onane. Inter je oba šuta ubacio u mrežu!

10.05.2023. 21:35

(VIDEO) Milan - Inter 0:2

10.05.2023. 21:10

8. minut: GOOOL! Inter vodi 1:0, strelac Edin Džeko

Za razliku od jučerašnjeg duela Reala i Mančester sitija, na "San Siru" se igra u "drugoj brzini" u uvodnu meča. Klasično taktičko nadmudrivanje, bez rizika sa obe strane, a onda je Inter izveo korner. Kalabrija je bio neoprezan, a Edin Džeko je sa sedam metara sjajno reagovao i levom nogom poslao loptu u sam gornji ugao. Osmi gol Džeka protiv Milana.

10.05.2023. 21:28

(VIDEO) Milan - Inter 0:1

10.05.2023. 21:00

Počeo je drugi polufinalni meč Lige šampiona

Počeo je drugi polufinalni meč Lige šampiona, atmosfera na "San Siru" je fantastična kako i priliči derbiju "Dela Madonine", ovog puta u Evropi.

10.05.2023. 20:45

Startne formacije Milana i Intera

10.05.2023. 20:25

Prvo polufinale Intera od 2010. godine

Inter je prvi put obezbedio plasman u polufinale Lige šampiona od sezone 2019/10. kada je eliminisao Barselonu u ovoj rundi, da bi osvojio veliki pehar u finalu protiv Bajerna.

10.05.2023. 20:16

Milan nikad nije izgubio "italijanski" duel u nokaut fazi LŠ

Milan do sada nikad nije izgubio duel od italijanske ekipe u nokaut fazi Lige šampiona. Dva puta je bio bolji od Intera i ove sezone u četvrtfinalu od od Napolija, a u finalu 2003. od Juventusa.

10.05.2023. 19:51

(VIDEO) Ovako je bilo 2003. godine

10.05.2023. 19:50

Inzagi ostavio Brzovića na klupi

Trener Intera Simone Inzagi imao je dilemu da li da meč počne sa ofanzivnijim Čalhanogluom ili defanzivnijim Marselom Brozovićem i odlučio se za napad.

Na klupi Intera su: Handanovič, Kordaz, Galjardini, De Vrij, Gosens, Korea, Belanova, Aslani, D' Ambrozio, Zanoti, Brozović, Lukaku.

10.05.2023. 19:49

Pioli ima Rebića, Origija, Mesiasa u "rezervi"

Rafael Leao nije se zbog povrede našao u protokolu za meč, ali trener Stefano Pioli na klupi ima nekoliko aduta.

Rezervni igrači Milana: Mirante, Nava, Balo, Rebić, Kalulum Origi, Tiav, Žunior Mesias, Pobega, Gabia, De Ketelare.