Podsetimo, Elšnik je prošle godine postao igrač crveno-belih iz Beograda. Sa 17 godina iz mlađih kategorija Aluminija otišao u engleski Derbi, gde je proveo nekoliko godina.
Na drugom mestu se nalazi Nemačka, na trećem Francuska, a onda slede Litvanija, Letonija, Italija, Turska. Zanimljivo je i to da je Slovenija sa Dončićem tek na desetom mestu.
On je meč počeo kao starter, ali je već u 20. minutu morao da napusti teren i za sada je neizvesno da li će uspeti da se oporavi za duel protuv španske ekipe.
"Frustrirajuće je da sam kao kapiten morao da izađem zbog povrede, ali je svakako bila čast što sam bio deo te velike utakmice. Nadam se da ću se vratiti na teren što je pre moguće", napisao je Voker na svom Instagram profilu.
Engleska naredni meč igra u utorak protiv Belgije, ali je gotovo izvesno, kakav god bude bio rezultat detaljnih medicinskih analiza, da Kajli Voker neće biti u timu.
"Moramo da sačekamo 24 ili 48 sati, pa da vidimo kakva je situacija sa njegovom povredom. On do sad nije imao mnogo ovakvih sitauacija u krijeri i pa je potrebno vreme da vidimo kako će telo odreagovati", rekao je selektor Engleske, Garet Sautgejt.
Mnogo se prethodnih nedelja pričalo o tome da bi golman Mančester sitija, Ederson mogao karijeru da nastavi u Saudijskog Arabiji, tačnije u ekipi Al Hilala, ali od tog posla nema ništa.
Liverpul kao šampion i Arsenal kao vicešampion Premijer lige su izborili plasman u Ligu šampiona naredne godine, baš kao i Totenhem koji je osvojio Ligu Evrope, a igranju u evropskoj eliti se nadaju još fudbaleri i navijači četiri kluba iz najjačeg ranga engleskog fudbala.
Podsetimo, Elšnik je prošle godine postao igrač crveno-belih iz Beograda. Sa 17 godina iz mlađih kategorija Aluminija otišao u engleski Derbi, gde je proveo nekoliko godina.
Na drugom mestu se nalazi Nemačka, na trećem Francuska, a onda slede Litvanija, Letonija, Italija, Turska. Zanimljivo je i to da je Slovenija sa Dončićem tek na desetom mestu.
Prošlo je više od dve decenije od završetka krvavih sukoba između Ruande i Demokratske Republike Kongo, tokom kojih je živote izgubilo više od pet miliona ljudi. Ipak, umesto vojnika i tenkova, danas ova dva afrička suseda vode novi oblik borbe: marketinški rat na fudbalskim dresovima evropskih velikana.
Kad sportisti iz regiona potpisuju višemilionske ugovore u Italiji, Španiji ili SAD, ne pitaju se samo o klauzulama i bonusima, već i o tome gde će platiti porez, jer između dva sponzorska spota i tri treninga, jedna odluka o prebivalištu može doneti ili odneti desetine miliona evra.
Francuski fudbalski gigant Paris Saint-Germain objavio je na Bitcoin konferenciji u Las Vegasu da u bilansu kluba drži 120 bitcoina, trenutne vrednosti oko 14,5 miliona dolara.
Fudbal danas sve više nalikuje velikim korporacijama nego sportskim klubovima kakve smo znali pre nekoliko decenija. Ključni razlog za to su ogromni novčani iznosi koji cirkuliraju, a koji se kreću od vrtoglavih transfera igrača do astronomskih ugovora o TV pravima.
Nije se Kajl Voker dovoljno dobro snašao u Italiji, te AC Milan nije zainteresovan da aktivira otkupnu klauzulu na koju ima pravo za pozajmljenog igrača.
"Samo kada je osvojio Ligu šampiona sa Sitijem nije pravio taktičke ludosti. Svih ostalih godina u Mančesteru i prethodno u Bajernu, uvek je otežavao timu u odlučujućim mečevima, jer je želeo da se služi novim taktičkim izumima i da tako sebe izbaci u prvi plan, u ulogu protagoniste", rekao je Italijan.
Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije, Bent Dal, ističe važnost predstojećeg martovskog okupljanja nacionalnog tima koji će poslužiti kao početak priprema za izazove koji predstoje, uključujući utakmice protiv Severne Makedonije i pripreme za dvomeč sa Slovenijom.
Eliminacijom od Reala u šesnaestini finala Lige šampiona Pep Gvardiola je došao u situaciju da prvi put u karijeri ne igra elitno evropsko takmičenje na proleće. Uz to, poraz od aktuelnog šampiona Evrope je 13. za engleski tim u ovoj sezoni i to je najveći broj neuspeha za španskog trenera u toku takmičarkske godine ikada.
Podsetimo, Elšnik je prošle godine postao igrač crveno-belih iz Beograda. Sa 17 godina iz mlađih kategorija Aluminija otišao u engleski Derbi, gde je proveo nekoliko godina.
Ostavite komentar