
pre 18 minuta 21: 52
Mamadu Sar novi igrač Čelsija
Posle pozajmice u belgijskom Molenbeku, punu afirmaciju je stekao prošle sezone u Strazburu, gde je bio standardan prethodne sezone.
Fudbaleri Arsenala izgubili su od Porta na gostovanju minimalnim rezultatom u prvoj utakmici osmine finala Lige Šampiona. Gol odluke pao je u dubokoj nadoknadi, a strelac za Porto bio je Venderson Galeno.
Nakon susreta utiske je sumirao trener "tobdžija" Mikel Arteta, koji, jasno, nije bio zadovoljan izdanjem svoje ekipe, naročito primljenim golom u završnici meča, koji bi mogao skupo da ih košta u revanšu 13. februara.
"Razočaran sam što smo na kraju poklonili utakmicu, što se nismo dovoljno dobro izborili sa situacijom. U Ligi šampiona dođe kazna – možda ne možeš da pobediš, ali bar nemoj da izgubiš. Dominirali smo, ali nismo napadali s dovoljno ideje kako bi to sve izgledalo agresivnije, kako bismo im poremetili linije tima i ozbiljnije pretili", rekao je Arteta.
Upitan je na konferenciji da li je možda njegov tim bio previše naivan.
"Samo na poslednjoj lopti. Malo je okrutno osuđivati kada se tako nešto desi, ali tačno je da je to imalo veliki uticaj na ishod. Svaka njima čast, dobro su se branili, ali i nama je nedostajao završni udarac."
Najavio je bolju igru svog tima u revanšu.
"U drugom poluvremenu smo stvorili dosta situacija iz kojih na kraju nije bilo ništa. Ako želiš u četvrtfinale, moraš da pobediš, to je jasno – moramo da budemo odlučniji pred svojim navijačima", zaključio je španski stručnjak
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
08.05.2025 14: 21
Bivši as Francuske i Mančester Junajteda još prošle godine je najavio domete Arsenala.
08.05.2025 09: 32
Strateg engleskog tima žali što šuteri nisu češće koristili prilike za gol u polufinalnom dvomeču sa predstavnikom Francuske.
17.04.2025 10: 30
Arsenal se posle 16 godina pauze vratio u polufinale Lige šampiona.
11.04.2025 17: 07
Fudbaleri Arsenala lete visoko nakon najboljeg performansa ove sezone.
pre 18 minuta 21: 52
Posle pozajmice u belgijskom Molenbeku, punu afirmaciju je stekao prošle sezone u Strazburu, gde je bio standardan prethodne sezone.
pre 38 minuta 21: 32
Ženska fudbalska ekipa crveno-belih i dalje nema adekvatnu konkurenciju u domaćim vodama.
pre 44 minuta 21: 26
Norveški fudbaler Gajas Zahid i naredne sezone će nositi dres Partizana.
pre 50 minuta 21: 20
Francuski fudbaler Kleman Lengle potpisao je ugovor sa Atletikom do juna 2028. godine, saopštio je danas madridski klub.
Ostavite komentar