Porto u "foto-finišu" oborio Arsenal: Galeno pogodio za sitnu, ali bitnu prednost za revanš

21.02.2024 22:55
jedan od duela na meču Porto - Arsenal Tanjug/AP Photo/Luis Vieira
jedan od duela na meču Porto - Arsenal

Porto i Arsenal odigrali su prilično praznjikavu i dosadnu utakmicu bez golova, glasio bi najkraći rezime prvog od njihova dva meča osmine finala Lige šampiona da je utakmica završena u 90. minutu. Međutim, Galeno je u "foto finišu" doneo radost portugalskom sastavu u njegovoj fudbalskoj kući - 1:0 (0:0).

Pa će "zmajevi" 12. marta u Londonu imati nešto bolju poziciju od "tobdžija" u odsudnih sat i po borbe za mesto među osam najboljih klubova elitnog evropskog takmičenja.

Ekipe se nisu štedele od samog početka duela na "Dragao" stadionu: bilo je šuteva u okvir gola i izvan njega, istina sveukupno manje od 10, zadrmala se jednom stativa (Galeno), Raja je imao povoda da demonstrira reflekse i pregled igre... ali, golova nije bilo ni "od korova".

Nije ni u nastavku, s tom razlikom što su se šanse posle pauze tragično proredile. Sve se svelo na taktičko nadmudrivanje dva i "pucanje" u prazno, pa su stadionski navijači i televizijska publika ostali praznih nenamireni.

Dok se nije pojavio Vanderson Galeno, povukao sam loptu i raspalio bombu sa više od 20 metara. Neodbranjivo i prelepo, za neočekivano uzbudljiv kraj susreta (90+4).