
pre 8 minuta 15: 53
Drama u Rigi: Portugalija u osmini finala Eurobasketa posle neverovatne pobede protiv Estonije
Portugal slavio protiv Estonije sa 68:65 u 5. kolu Grupe A.
Taman što su izbacili PSŽ- u osmini finala Lige šampiona, fudbaleri Bajerna su za protivnika u četvrtfinalu elitnog evropskog takmičenja za rivala dobili novu "minu" - Mančester siti.
Biće to bez sumnje najzanimljiviji par ove faze takmičenja, a sportski direktor Bavaraca Hasan Salihamidžić nije nimalo nezadovoljan tim ishodom.
"Nismo mogli da dobijemo jačeg rivala od Mančester sitija. Ovo kao da je finale Lige šampiona, baš kao što je to bio i dvomeč protiv PSŽ-a. Ali, ja volim kad igramo protiv najjačih timova. To nas inspiriše. Igrači Bajerna su spremni na to, vrlo su fokusirani i očekujem dve velike utakmice", rekao je posle žreba za klupski sajt Salihamidžić.
Svaki tim koji igra protiv Mančester sitija posebnu pažnju mora da obrati na Erlinga Halanda, koji je pre nekoliko dana postigao pet golova u pobedi protiv Lajpciga, čega je svestan i direktor Bavaraca.
"Mislim da ne treba trošiti reči na priču o tome kakav je fudbaler Erling Haland. On je jedan od najboljih na svetu. Međutim, to su i fudbaleri PSŽ-a, a naši igrači su uspeli da ih zaustave. Zato i ne sumnjam da će isto uspeti i protiv Sitija. Mislim da je ovo najinteresantniji par četvrtfinala i da će navijači širom sveta uživati", istakao je Salihamidžić.
Prva utakmica između engleskog i nemačkog tima biće odigrana 11. ili 12 aprila u Mančesteru, a revanš je nedelju dana kasnije u Minhenu.
Bogdan Bogdanović je zvanično završio EuroBasket 2025 zbog rupture zadnje lože. Košarkaški savez Srbije (KSS) je saopštio da će kapiten, u dogovoru s Los Angeles Clippersima, nastaviti lečenje u SAD. Iza sportskog gubitka krije se i finansijska priča.
Prelazni rok leta 2025 ostaće zapamćen kao najskuplji u istoriji. Ukupna potrošnja klubova na globalnom nivou premašila je 8,8 milijardi evra, čime je srušen raniji rekord, a Engleska Premier liga sama je prešla granicu od 2,6 milijardi evra.
Bundesliga je postala prva velika evropska fudbalska liga, koja je deo prava za prenose uživo dodelila kreatorima sadržaja
EuroBasket 2025 koji se igra u Letoniji, Kipru, Finskoj i Poljskoj, umesto klasičnog pitanja favorita, stavlja u prvi plan svoj zvezdani potencijal i finansijsku snagu zvezda na terenu.
Crvena zvezda neće igrati grupnu fazu Lige prvaka 2025/26
26.06.2025 20: 52
Mnogo se prethodnih nedelja pričalo o tome da bi golman Mančester sitija, Ederson mogao karijeru da nastavi u Saudijskog Arabiji, tačnije u ekipi Al Hilala, ali od tog posla nema ništa.
06.05.2025 17: 10
Vezni igrač Bajera iz Leverkuzena rekao treneru Ćabiju Alonsu da je odlučio da ostane u Nemačkoj.
23.04.2025 18: 23
Bajer iz Leverkuzena, navodno, ne želi da prodaje igrača za manju svotu novca.
17.04.2025 14: 50
Inter je izborio plasman u polufinale Lige šampiona, pošto je u prvoj utakmici dvomeča slavio 2:1.
YouTube
pre 22h
YouTube
pre 22h
pre 16 minuta 15: 45
Mladi vezista šumadijskog tima karijeru nastavlja u klubu, čiji dres nose neka poznata evropska fudbalska imena.
pre 37 minuta 15: 24
Do ulaznica može veoma brzo da se dođe putem interneta bez čekanja u redovima.
pre 1 sat 15: 01
Iskusni fudbaler trpi posledice zbog optužujućeg stava, iznetog na društvenim mrežama.
pre 2 sata 13: 55
Inače, poslednji klub za koji je igrao je bio ruski Akron Toljati
Ostavite komentar