Omladinska liga šampiona: Lajpcig i Majnc preko penala do osmine finala

06.02.2024 20:27
Omladinska Liga šampiona UEFA.com
Omladinska Liga šampiona

Mladi timovi Lajpciga i Majnca obezbedili su plasman u osminu finala Omladinske Lige šampiona. I to oba posle penal serija gde su bili uspešniji od Midtjilanda i Barselone.

Retko se viđa način kako danski Midtjiland nije u osmini finala. Imali su Danci vođstvo od 13. minuta, imali igru, dominaciju, čak 10 udaraca u okvir gola, a onda primili pogodak u petom minutu nadoknade i na penal ruletu izgubili 4:2. Bjerge i Kristijanson proslavili su golmana Tima Šlieka.

Majnc je takođe posle penal drame eliminisao Barselonu 2:2 - 6:5 penalima. Rivali su odigrali veoma tvrd meč, ali efikasan, s obzirom da je na susretu bilo svega pet udaraca u okvir gola, a četiri su pogodila cilj. Filip Šulc je golom u 74. minutu Majnc uveo u penal seriju. Do 3:3 nije bilo drame, onda je prvo Bernal promašio za Barsu u četvrtoj seriji, Danijel Glajber nije rešio meč za Majnc, da bi Ernandez pogodio za 4:4. Kalemba i Ture su pogodili za Majnc, a Prim je u sedmoj seriji bio tragičar Barselone.

Omladinci Partizana sutra od 15.00 časova u Humskoj igraju protiv Brage (TV Arena sport 1) i imaju lepu priliku da se nađu među 16 najboljih u Ligi šampiona i na žrebu za osminu finala 9. februara u Nionu.

U osmini finala kao pobednici grupa nalaze se: Kopenhagen, Lans, Real Madrid, Salcburg, Fejenord, Milan, Mančester siti i Porto.