Rasplet u grupi C: Bez iznenađenja, Real i Napoli prošli dalje

12.12.2023 23:05
Real Madrid Tanjug/AP Photo/Markus Schreiber
Real Madrid

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na gostovanju Union Berlin 3:2 (0:1) u jednom zaista dinamičnom duelu.

Nemački predstavnik je bio i više nego ravnopravan rival, ali je Real sa bele taćke u 45. minutu mogao da dođe do vođstva. Odgovornost je preuzeo Luka Modridć, ali je golman Frederik Ronov zaustavio udarac kapitena hrvatske reprezentacije.

A onda je stigla kazna. Lopta je došla do Kevina Folanda, a ovaj je uspeo da savlada Kepu Arizabalagu za veliko slavlje na olimpijskom stadionu u prestonici Nemačke.

Real je početkom drugog dela igre zaličio na sebe i golovima napadača Hoselua u 61. i 72. minutu došao do preokreta i činilo se da je će iz Berlina poneti tri boda.

Ipak, u 85. minutu Aisa Laiduni je proigrao rezervistu Aleksa Krala koji je pogodio za erupciju na tribinama.

Na žalost svih navijača Uniona, Real je dokazao da nije za džabe kraljevski klub. Džud Belingem je prevario Krala i poslao loptu ka Daniju Sebaljosu, a ovaj uz dosta sreće zatresao mrežu domaćina i na kraju doneo tri boda svom timu.

U drugom meču večeri, Napoli je upisao relativno rutinsku pobedu nad Bragom - 2:0 (2:0).

Već u devetom minutu Serdar Satči je postigao zaista nesrećan autogol, a Viktor Osimen je u 33. postavio, ispostaviće se konačnih 2:0.

Sigurno da Bragi nije bilo svejedno do kraja duela, ali je na kraju obezbedila proleće u Evropi i nastup u Ligi Evrope.