07.03.2023 22:49
"Orlovi" pojeli Belgijance, Rafa Silva i Ramos u spektaklu odveli Benfiku u četvrtfinale Lige šampiona Tanjug/AP Photo/Armando Franca

Benfika je mnogo bolji tim od Klub Briža, posle slavlja u Belgiji (2:0), bilo je samo pitanje na kako efektan način će lisabonski "orlovi" overiti plasman u četvrtfinale Lige šampiona. Igrali su "kao da je 0:0", majstorija petom Žoao Marija je poništio ofsajd, ali je su prolazak atraktivno rešili do kraja prvog dela Rafa Silva i Gonkalo Ramos, pa su na kraju slavili 5:1 (2:0).

Leteli su "orlovi" po terenu, dominirali su u svakom aspektu jer su navijačima želeli da prirede još jedno slavlje. A, žurku je otvorio Rafa Silva u 38. minutu. Dobar prijem, uspešan dribling, a zatim je loptu spoljnom majstorski poslao u sam ugao. Gonkalo Ramos se u nadoknadi potrudio da navijači pevaju i na poluvremenu. Primio je dobar pas, izbio pred golmana Minjolea i lako ga matirao.

Nisu imali domaćini milosti prema gostima, ređale su se i prilike i golovi, Gonkalo Ramos je ubeležio 23. gol u sezoni, a Žoao Mario (penal) i Neres dotukli goste, koji su bar na kraju meča efektnim pogotkom Mejera mogli da sumiraju eliminaciju od ukupno 7:1 u 180 minuta.

Benfika - Briž 5:1 (2:0)

Stadion: "La Luž".
Sudija: Halil Meler (Turska).
Strelac: Rafa Silva u 38, Gonkalo Ramos u 45+2. i 57. minutu, Žoao Mario u 71. iz penala, Neres u 77. za Benfiku, a Mejer u 87. minutu za Briž.

BENFIKA: Vlahodimos - Bah (od 63. Žilberto), Antonio Silva, Otamendi (od 74. Morato), Grimaldo - Čikinjo (od 63. Neres), Florentino - Žoao Mario (od 74. Neveš), Rafa Silva, Aursnes - Gonkalo Ramos.

BRIŽ: Minjole - Mata (od 62. Odoi), Mehele, Sila -  Buhanen, Sovah (od 74. Nusa), Nilsen, Vanaken (od 74. Ric), Mejer - Lang (od 46. Onjedika), Jaremčuk (od 62. Jutgla).