Benfika kaznila greške Briža i stekla dva gola prednosti pred revanš

Izvor: Arena sport

15.02.2023 23:15
Benfika kaznila greške Briža i stekla dva gola prednosti pred revanš Tanjug/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

U prvom meču osmine finala Lige šampiona fudbaleri Benfike na gostovanju Brižu stekli su kapitalnu prednost i približili se na korak plasmanu među osam najboljih ekipa.

Pobedu od 2:0 (0:0) obezbedili su nakon grešaka protivničkih igrača iako su do 50. minuta napadali i stvorili bar pet povoljnih šansi koje, uz dosta sreće po Belgijance, nisu završile golovima.

Promašivali su  zicere Rafa Silva, Gonsalo Ramos, Antonio Silva... Nije im uspelo da savladaju Minjolea iz igre, međutim kada je u 51. minutu Hendri oborio Gonsala Ramosa neopreznim startom dosuđen je penal koji je  realizovao Žoao Marioza 1:0.

Još drastičnija je bila situacija u 88. minutu, domaći fudbaler grešili su u seriji:  Mata je uz desnu aut liniju izgubio loptu, potom, istom je učinio pred svojim golom i Bjorn Mejer.

Poklonio je Davidu Neresu priliku da zatrese mrežu koju je ovaj iskoristio za konačnih 2:0.

Klub Briž - Benfika 0:2 (0:0)

Stadion: Žan Brajdel
Sudija: Davide Masa (Italija)

Strelci: Žoao Mario u 51. minutu iz penala, David Neres u 88. minutu.

KLUB BRIŽ: Minjole – Klinton Mata, Mehele, Hendri, Mejer – Odoi (od 65. Nilsen), Onjedika - Bjukanen, Vanaken, Lang - Sova (od 79. Đutgla).

BENFIKA : Vlahodimos – Bah, Antonio Silva, Otamendi, Grimaldo – Florentino, Čikinjo – Aursnes, Žoao Mario (od 92. Žoao Neves), Rafa Silva (od 65. Neres) – Gonsalo Ramos (od 65. Gedes).