(KRAJ) Jang Bojs - Crvena zvezda 2:0: Crveno-beli pali na evropskom ispitu, Švajcarci u nokaut fazi Lige Evrope

28.11.2023 22:53
Autogol Koste Nedeljkovića na Vankdorfu Tanjug/Anthony Anex/Keystone via AP
Autogol Koste Nedeljkovića na Vankdorfu

Proleće u Evropi staju i za Jang Bojs i za Crvenu zvezdu u 90 minuta bitke u Bernu. Posle remija u Beogradu (2:2), pobednik meča petog kola Grupe "G" UEFA Lige šampiona "nosi sve", obezbeđuje treće mesto i plasman u nokaut fazu Lige Evrope, poraženom ne ostaje ništa sem glavobolje.

Remi će samo produžiti ovu sagu koja se razrešiti u poslednjem kolu gde Švajcarci gostuju Lajpicu, dok srpski šampion dočekuje najbolji tim Evrope - Mančester siti. Ukoliko bi Jang Bojs i Zvezda završili sa istim brojem bodova, odlučivala bi ukupna gol razlika. A, ona je u ovom času na strani srpskog šampiona (minus pet/minus 7).

Za Jang Bojs i Zvezdu važi isto - ne igraju ni izbliza kako se od njih očekuje. Švajcarci su doživeli poraz od Ciriha i on je ogolio sve mane ekipe Rafaela Vikija. Uz to su pred duel sa Zvezdom ostali bez napadača Sedrika Itena, Imeri, Deme, Lakomi su van stroja zbog povrede, a Sandro Lauper zbog "žutice".

Crvena zvezda je večeras bez Pitera Olanjinke, ali i sa rovitim Milanom Rodićem (bio bolestan). Trener Barak Bahar je bio zadovoljan pobedom u Novom Sadu, ali igra je i dalje oscilirajuća do tačke potpune zabrinutosti. Odbrana po "navici" prima gol po meču, pitanje je na brzom i klizavom terenu sa veštačkom travom kako će se snaći crveno-beli.

U svakom slučaju moraće da odigraju najbolji meč ove sezone ako žele da prođu u nokaut fazu Lige Evrope, ali i da podebljaju zaradu kluba, kao i rejting, bodovni saldo za UEFA koeficijent. Moraće da vode računa i o žutim kartonima, jer opasnost da ne dočekaju Siti preti Hvangu, Rodiću, Mijailoviću, Ivaniću i Stameniću.

Zvezda je već jednom preživela gostovanje na "Vankdorfu" (2:2), dobro bi bilo da se istorija ponovi...

Jang Bojs - Crvena zvezda 2:0 (2:0)

Stadion: "Vankdorf".
Sudija: Dani Mekeli (Holandija).
Strelci: Nedeljković u 8. autogol, Blum u 29. minutu.

JANG BOJS: Raćopi - Blum, Kamara, Benito, Garsija - Maleš (od 46. Koli), Nijase, Ugrinić, Monteiro (od 74. Ćaiva) - Elia, Nsame (od 74. Ganvula).

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Nedeljković, Điga, Dragović, Rodić - Mijailović (od 83. Katai), Stamenić (od 58. Lučić) - Bukari, Hvang (od 90. Kanga), Ivanić (od 58. Kraso) - Ndjaje (od 46. Mijatović).

28.11.2023. 22:43

83. minut: Raćopi je nesavladiv

Gase se nade Zvezde, ostali su gosti bez energije iako je Hvangov pokušaj Raćopi izbacio u korner. Zvezda je uputila 19 udaraca na gol.

28.11.2023. 22:36

75. minut: Mijatović opet promašuje

Šansa Mijatovića i zna se .- promašaj. Odličan centaršut Rodića i ponovo mladi napadač ne trese mrežu.

28.11.2023. 22:33

73. minut: Prilika i za domaćina

Zvezda čini sve da se vrati u meč, a Jang Bojs je preko Nsamea propustio priliku da osigura trijumf.

28.11.2023. 22:22

63. minut: Kraso promašuje zicer

Zvezda samo uvećava broj promašaja. Bukari je ostavio Krasou da bira kako će dati pogodak, a on je pogodio Raćopija...

28.11.2023. 22:21

62. minut: Novi zicer promašuje Zvezda

Mijatović je sa 10 metara šutirao pored gola. Bukari je sjajno prošao, dodao do mladog napadača, ali opet nema pogotka. Peta velika prilika koja je propuštena.

28.11.2023. 22:17

57. minut: Hvang pogađa stativu

Nema sreće gost, Hvang je iskosa sa leve strane iznenadio Raćopija, ali je lopta pogodila samo okvir gola.

28.11.2023. 22:09

48. minut: Prva pretnja crveno-belih

Dobar napad Zvezde, Rodić je odlčično centrirao sa leve strane, a Mijatović nije sa pet metara uspeo da zahvati loptu.

28.11.2023. 22:04

Počeo je drugio deo meča, Mijatović umesto Ndjajea

Počeo je drugi deo meča, Jovan Mijatović je u igri umesto Šerifa Ndjajea, a Koli je u timu domaćina zamenio Maleša.

28.11.2023. 21:48

45+2. minut: Kraj prvog dela, Jang Bojs vodi 2:0

Kraj prvog dela, Jang Bojs vodi 2:0.

28.11.2023. 21:45

45. minut: Ivanić izblokiran

Mirko Ivanić je šutirao sa 16 metara, ali je bio izblikiran. Lopta se odbila u korner. Iz njega nije bilo opasnosti.

28.11.2023. 21:40

40. minut: Jang Bojs opasniji rival

Zvezdu je presekao drugi gol, domaćin igra sigurno, propustio je dve prilike da uveća prednost. Nsame je šutirao preko gola.

28.11.2023. 21:31

29. minut: GOOOL! Vodi Jang Bojs 2:0, strelac Blum

Opet je Zvezda kažnjena za promašaj, niko nije izašao na Bluma, on je šutirao, a Glazer nije uspeo da zaustavi udarac. Brutalna kazna za srpski tim.

28.11.2023. 21:25

24. minut: Kakva prilika za Zvezdu, Bukari se obrukao

Osman Bukari je krenuo sam prema Raćopiju, ali dao je predug for i upropastio kolosalnu priliku! Obrukao se napadač iz Gane.

28.11.2023. 21:21

21. minut: Nsame šutira preko prečke

Zvezda rizikuje u igri, ostavlja mnogo prostora za kontgre domaćina. Elia je pretrčao Rodića, dopbro centrirao, ali je Nsame u padu šuitirao preko prečke.

28.11.2023. 21:15

15. minut: Otvorena borba na terenu

Otvoreno se igra na obe strane, Zvezda se trudi da nadomesti minus, ali odbrana Jang Bojsa se stabilizovala.

28.11.2023. 21:10

8. minut: GOOOL! Vodi Jang Bojs 1:0, strelac Kosta Nedeljković (autogol)

Posle kornera sa leve strane, Benito je sa druge stative šutirao, Glazer je odbranio nogom, ali je pogodio Kostu Nedeljkovića i lopta je završila u mreži. Posle tri promašene šanse, Zvezda je brutalno kažnjena.

28.11.2023. 21:07

6. minut: Bukari šutira preko gola

Odličan početak Zvezde, posle dva zicera Ndjajea, Osman Bukari je prošao po desnoj strani, pokušpao je iskosa da matira Raćopija kao u Beogradu, ali je lopta prohujala iznad prečke.

28.11.2023. 21:06

5. minut: Ndjaje promašuje i drugi zicer

Novi veliki promašaj Ndjajea. Hvang je centrirao na drugi stativu, a napadač Zvezde je sa nekoliko metara promašio gol!

28.11.2023. 21:03

3. minut: Kolosalna šansa za Ndjaja

Veliki zicer je propustio Šerif Ndjaje. Golman Raćopi je loše ispucao loptu, Stamenić je glavom uposlio napadača Zvezde koji je sa 10 metara pogodio samo golmana Jang Bojsa.

28.11.2023. 21:00

Počeo je meč petog kola Grupe G UEFA LIge šampiona

Počeo je meč na "Vankdorf" stadionu, Jang Bojs i Crvena zvezda u duel ulaze sa željom da pobede i obezbede treće mesto u Grupi "G", odnosno plej-of šesnaestine finala Lige Evrope. Crveno-bele bodri preko tri hiljade navijača.

28.11.2023. 20:42

Petorici igrača Zvezde preti "žutica"

Moraće da vode računa igrači Crvene zvezdee i o žutim kartonima, jer opasnost da ne dočekaju Siti preti Hvangu, Rodiću, Mijailoviću, Ivaniću i Stameniću.

28.11.2023. 20:21

Dragan Mladenović: Sve sem pobede Zvezde za mene je neuspeh

Dragan Mladenović, dugogodišnji direktor Omladinske škole Crvene zvezde, uz Ranka Stojića, gost je Studija Arene pred UEFA Ligu šampiona:

"Crvena zvezda je po meni kvalitetniji tim i za mene lično sve sem pobede mog tima bio bi neuspeh. Smatram da po svemu što je klub uradio ove sezone, novcu koji je izdvojio, biće veliki neuspeh ako se ne prezimi u Evropi".

28.11.2023. 20:20

Bahar za TV Arenu sport: Došli smo da pobedimo, o bodu ne razmišljam

Barak Bahar 40 minuta pre početka meča govorio je za TV Arena sport.

"Hladno je napolju, ali biće toplo na terenu. Važno je da dobijemo utakmicu. Biće dobar "fajt" na terenu. Sada nam je ovo najbitnija utakmica, da nastavimo takmičenje u Evropi. Moramo da izađemo agresivno, da igramo kako umemo", rekao je Bahar.

Teren sa veštačkom podlogom je brz.

"Teren je veoma brz, ali igrali smo na sličnoj podlozi protiv Železničara. ne bi trebalo da bude veliki problem".

Pobeda je "jedina" opcija za Bahara:

"Ne razmišljam o bodu, došli smo da pobedimo. Ako bude na kraju nerešeno nećemo biti tužni. Mnogo nam znači podrška navijača."

28.11.2023. 20:14

Ranko Stojić: Mijailović u vezi mogao bi da donese defanzivnu stabilnost

Stalni sturčni konslutant TV Arena sport Ranko Stojić u Studiju Arene pred meč Zvezde govorio je o sastavu Barka Bahara:

"Dobra je ideja da Ivanić bude levo, jer najbolje partija pruža na toj poziciji. Sa igračkim kvalitetima može da oslobodi dosta prostora ostalima. Sa Mijailovićem, centralno, dobiće defanzivno stabilnost, ali isto tako on ima jednu agresivnost i moraće da pripazi da ne dobije brzo dobijanje žutog kartona. Zvezda je do sada igrala sa zadnjim veznim igračima "boks to boks", a Mijailović je bolji defanzivac i mogao bi da donese potreban balans koji crveno-beli do sada nisu imali".

28.11.2023. 20:04

Korteo navijača Zvezde stigao na stadion "Vankdorf"

Navijači Crvene zvezde, njih oko 5.000, okupili su se u centru Berna oko 17.00,časova, odakle su tradicionalno u korteu krenuli na utakmicu protiv Jang Bojsa. Prema izveštačima sa lica mesta, navijači su stigli na "Vankdorf" stadion.

28.11.2023. 20:02