pre 2 minuta 16: 43
(VIDEO) Vatrena konferencija Fabjana i Ilića: "Slo-rocky" ozbiljno zapretio - nokautiraću Srbina!
Dugoiščekivani revanš između srpskog i slovenačkog MMA borca na programu je 7. februara u Minhenu.
Facebook/FK Crvena zvezda
Crvena zvezda se pobedom oprostila od UEFA Lige šampiona. Boljom igrom tokom celog meča, a golčinom Gelora Kange iz 69. minuta savladala je Jang Bojs u Bernu 1:0 (0:0) i sa šest bodova završila kao 29. u ligaškom delu elitnog takmičenja. Osvojili su crveno-beli još dva boda za klupski koeficijent (sada imaju 44,000), a u kasu su uneli 2,1 milion evra.
Od starta se videlo da je Crvena zvezda bolji tim i da je došla po tri boda. Imali su crveno-beli dobar plan igre, dominirali su, nisu gubili lopte i dozvoljavali tranziciju domaćinu, ali nisu bili dobri u poslednjoj trećini.
Dobro su probijali domaćina preko krila, ali su izostali dobri centaršutevi. I pored toga, Zvezda je stvorila tri dobre prilike, prava je šteta što nisu bile iskorišćene. Silas se nije najbolje snašao posle centaršuta Elšnika (25), zatim je Mirko Ivanić imao čistu situaciju, ali glavom šutirao pravo u golmana Kelera (39), da bi najbolju propustio Šerif Endijaj. Napadač sa dva metra nije uspeo klizećim startom da ubaci loptu u mrežu posle pasa Maksimovića.
Defanzivno je Zvezda dobro isparirala domaćinu, nekoliko prekida je uspela da reši, golman Ivan Guteša bio je na visini zadatka.
Nastavila je Zvezda u nastavku da opseda gol Jang Bojsa, pokušavali su Maksimović, pa Silas, Endijaj. Ali, nedostajali su udarci sa distance, zato je Milojević uveo Gelora Kangu. I pogodio. Gabonac je na povratnu loptu Seola sa 20-tak metara ispalio spoljnom "projektil" u sam ugao golmana Kelera.
Zvezda je dokazala da je kvalitetnija od Jang Bojsa, sačuvala je pobedu, dok su Švajcarci ispisali istoriju jer su uz Slovan ekipa sa najgorom gol razlikom (-21) u istoriji Lige šampiona.
Stadion: Vankdorf.
Sudija: Umut Meler (Turska).
Strelac: Kanga u 69. minutu.
JANG BOJS: Keler - Blum, Zukru, Kamara (od 67. Benito), Atekame - Maleš (od 46. Virgilijus), Lauper, Lakomi (od 77. Čaiva), Imeri (od 61. Elia) - Monteiro, Ganvula (od 61. Iten).
CRVENA ZVEZDA: Guteša - Mimović, Drkušić, Điga, Seol - Krunić, Elšnik - Silas (od 83. L. Ilić), Maksimović (od 65. Kanga), Ivanić - Endijaj (od 83. Bruno Duarte).
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
29.01.2025 09: 20
Crvenoj zvezdi je ostala još jedna utakmica u UEFA Ligi šampiona gde će u poslednjem kolu ponovo gostovati u Bernu (sreda 21.00 TV Arena 1 Premium), baš kao i prošle sezone.
29.01.2025 08: 40
Ekipa trenera Vladana Milojevića, u Bernu, traži drugi trijumf u sezoni 2024/2025 elitnog klupskog takmičenja.
28.01.2025 11: 25
Sutra od 19.00 časova prodavaće se ulaznice na stadionu Vankdorf.
27.01.2025 19: 56
Najtrofejniji srpski fudbalski klub šest puta se sastajao sa rivalom iz Švajcarske.
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 17h
pre 16 minuta 16: 30
Štoper prihvatio lične uslove, klubu iz Londona ponuđeno 20 miliona funti.
pre 31 minut 16: 15
Austrijski stručnjak već informisao čelnike klub iz Londona da će se rastati na kraju sezone.
pre 52 minuta 15: 54
"On iz Toskane, trener Lacija voli da zbija šale."
pre 1 sat 15: 30
Partizan naciljao prvo pojačanje ove zime.
Ostavite komentar