pre 23 minuta 06: 52
"K'o bandera pijancu": Bek Niksa slikovito objasnio zašto ne veruje analitici
Igrač Njujorka na zanimljiv način opisao vezu između matematike i košarke.
Fudbaleri Crvene zvezde gostuju večeras Jang Bojsu u Bernu od 21.00 čas u poslednjem kolu UEFA Lige šampiona. Klub iz Ljutice Bogdana će pokušati da se domogne dodatnih bodova i tako takođe i finansijski profitira, pošto je izgubila sve šanse za prolazak u narednu fazu.
Pred utakmicu je za TV Arena Sport govorio trener srpskog šampiona, Vladan Milojević. On je započeo konstatacijom da ga teren podseća na onaj iz Norveške, koji je iskusio u plej-of meču sa Bodo Glimtom.
"Jeste, slični su stadioni, teren - brz izuzetno. Vidite da ga već dva sata zalivaju, a padala je kišica. Oni su naviknuti, a mi moramo da se adaptiramo. Jedna utakmica može da nema rezultatski značaj, ali s obzirom da je u ovom formatu, istorijskoj sezoni, hoćemo da damo svoj maksimum. Sigurno da postoji trema pred početak utakmice, instrukcije su date, tako da smo spremni za sve. Postoje nedoumice oko njihovog sastava, ali spremni smo", rekao je Milojević.
Potom se dotakao onih na koje ne računa danas. Mislimo na Uroša Spajića, koji je u Švajcarskoj, ali u hotelu, i Omrija Glazera, koji se nije dobro pokazao protiv PSV.
MN Press
"Spajić je pod temperaturom i u hotelu je, morao je medicniski rtim da reaguje . Što s egolmana tiče, ja verujem u Glazera, ali očito da je njegova povreda poremetila dosta toga. Sa druge strane, Guteša je naše dete i imamo poverenja u nejga".
Govorio je malo o taktici protivnika.
"Znamo da Jang Bojs ume da se transformiše iz 442 u romb, pa ćemo pokušati da ne opteretimo zadnju liniju sa Radetom Krunićem. Mi ne predviđamo, već skautiramo, te ćemo videti šta ćemo uraditi", rekao je Milojević, i dovršio konstatacijom da Jang Bojs nije menjao stil igre od njegovog prvog mandata:
"Nije stil igre promenjem. Forsiraju zapadnoevropski stil igre - u pitanju su dobra tela igrača i jaka. Brza podloga im omogućava brzu igru, i oni su na to adaptirani. Na nama je da pokažemo naš arsenal i kako odgovaramo na to".
Meč Crvene zvezde i Jang Bojsa možete pratiti na kanalu Arena 1 Premium.
Patrick Dumont, zet Sheldona Adelsona, ima velike planove za svoj tim i grad u kojem on igra. Početak, međutim, nije bio nimalo lak.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
25.08.2025 17: 52
Još jedan meč crveno-bele deli od plasmana u Ligu šampiona - poslednja prepreka na programu je sutra od 21.00 časova (Arena 1 Premium) kada gostuju kiparskom Pafosu.
20.08.2025 07: 59
Fudbaleri srpskog šampiona su samo jednom u istoriji evrokupova posle poraza na svom terenu prošli dalje.
19.08.2025 23: 20
Trener crveno-belih istakao greške, ali veruje da će njegov tim biti bolji u revanšu.
13.08.2025 00: 46
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona, pošto su večeras na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu odigrali bez pobednika sa Lehom 1:1 (1:0) u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za najkvalitetnije evropsko klupsko takmičenje.
pre 9 sati 21: 58
Okončan je post dugačak gotovo četiri godine...
pre 11 sati 19: 17
Treneru "tigrova" ipak drago što finale nije pomereno...
pre 12 sati 18: 35
Sezona u Portugalu je zvanično završena, te je to označili i završetak saradnje između Porta i Tijaga Silve.
Ostavite komentar