(KRAJ) UEFA Liga šampiona: Onana heroj Junajteda, odbranio penal u nadoknadi

24.10.2023 22:58
(KRAJ) UEFA Liga šampiona: Onana heroj Junajteda, odbranio penal u nadoknadi Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Kada se igraju grupne faze evrokupova, jedno od ključnih kola su treće i četvrto, jer se igrajui dvomeči i uglavnom je posle njih situacija po grupama malo jasnija.

Večeras se igraju mečevi trećeg kola u grupama "A", "B", "C" i "D" a jedan od najinteresantnijih utakmica igra se u Sevilji gde domaćin dočekuje Arsenal. Nemanja Gudelj i golman Marko Dmitrović imaju i novog trenera Dijega Alonsa a protiv sebe jedan od najboljih timova Premijer lige koji je porazom od Lansa skrenuo sa zacrtane putanje.

Grupa "B" gde večeras igraju Lans i PSV mogla bi da bude i jedna od najneizvesnijih ako francuski i engleski vicešampioni izgube još ponegde bodove.

U grupi "C" Real Madrid bi pobedom u Bragi jednom nogom kročio u nokaut fazu, dok se Union Berlin nada prvim, istorijskim bodovima protiv favorita Napolija.

UEFA Liga šampiona, treće kolo

Grupa "A"

Galatasaraj - Bajern Minhen 1:3 (1:1)
/Ikardi 30 - Koman 8, Kejn 73, Musiala 79/

Mančester junajted - Kopenhagen 1:0 (0:0)

Kraj Mančester j. - Kopenhagen 1:0

90+7. minut: Onana brani penal Larsonu

Onana je heroj Junajteda. Odbranio je penal Larsonu. Sudija svira kraj.

24.10.2023. 22:56

Kraj Benfika - Sosijedad 0:1

Kraj Union Berlin - Napoli 0:1

24.10.2023. 22:54

90+4. minut: Penal za Kopenhagen na Old Trafordu

Mektomini je napravio penal.

24.10.2023. 22:52

Kraj Lans - PSV 1:1

Kraj Braga - Real Madrid 1:2

Kraj, Braga - Real Madrid 1:2

24.10.2023. 22:41

83. minut: Vinisijus Žunior "brži" nego što je dozvoljeno

Vinisijus Žunior je protutnjao od centra do gola i zatresao mrežu, međutim, i ovaj gol je poništen zbog ofsajda. Bio je Brazilac brži nego što je "dozvoljeno".

24.10.2023. 22:38

79. minut: Dva velika promašaja Mančestera

Dva velika promašaja Junajteda. Posle kontre, Garnačo je bio sam na 12 metara i pogodio golmana, posle odbitka Mektomini je prebacio prazan gol.

24.10.2023. 22:31

72. minut: Mančester vodi, strelac Hari Megvajer

Kopenhagen je bio bliži golu, a poveo je Mančester junajted. Strelac je bio Hari Megvajer. Eriksen je cenntrirao sa desne strane a Megvajer pogodio glavom sa pet metara.

24.10.2023. 22:25

65. minut: Vodi Napoli, Lans izjednačio

Padaju golovi kao kiša u drugom delu. Na pas Kvaratskelije vođstvo Napoliju u Berlinu doneo je Raspadori. Lans je golom Vahija uspeo da izjednači protiv PSV-a 1:1.

24.10.2023. 22:22

63. minut: Vodi Sosijedad u Lisabonu 1:0

Sosijedad vodi protiv Benfike u Lisbaonu 1:0. Berenčea je asistent, a Brajs Mendez strelac.

24.10.2023. 22:21

63. minut: Braga smanjuje protiv Reala na 1:2

Đalo postiže gol za Bragu i smanjuje prednost Reala na 1:2.

61. minut: Gol Belingema, Real vodi 2:0 u Bragi

Evo Džuda Belingema, zatresao je mrežu za vođstvo Reala 2:0 u Bragi.

24.10.2023. 22:20

59. minut: Gol Gudelja, Sevilja smanjila na 1:2

Nemanja Gudelj postigao je lep gol glavom posle kornera Rakitića, Sevilja je smanjila na 1:2 protiv Arsenala.

24.10.2023. 22:14

53. minut: Arsenal vodi 2:0 protiv Sevilje

Gabrijel Žezus briljira na "Sančez Pizhuanu". Posle asistencije za vodelići gol, Brazilac je promešao odbranu, a zatim sa desne strane pogodio dijagonalom sam gornji ugao. Majstorija za 2:0.

24.10.2023. 22:13

55. minut: Vodi PSV u Lansu

Vodi PSV u Lansu, efektan gol Johana Bakajoka. Pogodio je "levicom" sa 16 metara.

24.10.2023. 22:10

50. minut: Onana čuva Mančester junajted

Mančester junajted se spasava od naleta Kopenhagena na Old Trafordu. Golman Onana je spektakularno odbranio "bombu" Leragera sa 16 metara.

24.10.2023. 22:03

Počela su druga poluvremena u grupama A, B, C i D

Počela su druga poluvremena u grupama A, B, C i D.

24.10.2023. 21:50

Kraj prvih poluvremena, samo dva pogotka

Kraj prvih poluvremena, samo dva pogotka, vbode Real u Bragi i Arsenal u Sevilji.

24.10.2023. 21:48

45+4. minut: Vodi Arsenal u Sevilji 1:0

Sudija je nadoknadio četiri minuta u Sevilji, sevnula je kontra Arsenala, Gabrijel Žezus je sjajnom fintom izbacio odbranu na centru, poslao sjajan pas ka Martineliju koji je šprintao 40 metara, obišao golmana i pogodio mrežu.

24.10.2023. 21:47

45. minut: Šansa za Sevilju

Sevilja je imala šansu u 45. minutu, En Nesijri je ušao u šesnaesterac i šutirao pored stative gola Arsenala. Najbolja šansa u prvih 45 minuta.

24.10.2023. 21:42

40. minut: Braga propustila nekoliko prilika protiv Reala

Braga je posle primljenog gola imala tri dobre prilike, golman Kepa je dva puta dobro intervenisao.

24.10.2023. 21:30

30. minut: Napadači večeras "štrajkuju", samo jedan gol

Retko se dešava da na šest mečeva u Ligi šampiona u prvih pola sata vidimo samo jedan gol. Rodrigo je bio strelac za Real, još tri puta su se tresle mreže, ali su pogoci bili poništeni zbog ofsajda.

24.10.2023. 21:23

23. minut: Sevilja drži Arsenal daleko od gola

Sevilja za sada igra veoma dobro defanzivno, drži Asrenal daleko od gola Nilanda. Union Berlin je postigao gol protiv Napolija, ali je Gosens bio u ofsajdu.

24.10.2023. 21:18

16. minut: Real pogodio mrežu Brage

Prvi gol večeras postiže Real Madrid, strelac protiv Brage bio je Rodrigo. Vinisijus Žunior je pobegao rivalu po levoj strani, poslao je prizeman centaršut, a Rodirgo je naleteo i pogodio mrežu uz dosta sreće.

24.10.2023. 21:13

13. minut: Nema pogodaka, Benfiki poništen gol

Nema golova u prvih 13 minuta šest mečeva. Benfika je preko Muse pogodila mrežu Sosijedada, ali je gol bio poništen zbog ofsajda.

24.10.2023. 21:00