UEFA Liga šampiona

Lans utišao topove Arsenala, Gudelj strelac za Sevilju, ali je izostala pobeda

03.10.2023 22:57
Lans utišao topove Arsenala, Gudelj strelac za Sevilju, ali je izostala pobeda Tanjug/AP Photo/Peter Dejong

Topovi Arsenala počeli su jaku paljbu u Francuskoj, ali je odbrana Lansa našla rešenje da ih zaustavi, zatim i potpuno neutrališe i da krene u kontraofanzivu, koja je završena velikom pobedom – 2:1.

Gabrijel Žezus je prekinuo pesmu domaćih navijača u 14. minutu, međutim još glasniju je pokrenuo Adrijan Tomason u 25. i to na asistenciju Elija Vaija, čiji je pogodak u 69. minutu doneo i veliki trijumf francuskom predstavniku.

Uzbuđenja nisu manjkala ni na "Filips" stadionu u Ajndhovenu. Sevilja je dva puta vodila protiv PSV-a, ali je domaćin u poslednjim trenucima meča stigao do boda – 2:2. Strelac prvog gola na utakmici bio je Nemanja Gudelj.