04.10.2023 23:00
(KRAJ) Crvena zvezda - Jang Bojs 2:2: Bukari spasio crveno-bele u 100. meču u Ligi šampiona MN Press

Crvena zvezda je na velikom ispitu jer meč drugog kola protiv Jang Bojsa na stadionu "Rajko Mitić" (21.00, TV Arena 1 Premium) daće odgovor na pitanje koliki su dometi srpskog šampiona u Evropi ove sezone.

Ne treba govoriti da je samo pobeda povolja ishod jer je jasno da su Mančester siti i Lajpcig favoriti da prođu u osminu finala Lige šampiona iz Grupe "G", a da će se putnik u šesnaestinu finala Lige Evrope i prezimljavanje odlučivati uglavnom u dvomeču srpskog i švajcarskog šampiona.

Trener Barak Bahar i jedan od perjanica tima Mirko Ivanić nisu imali dilemu da su samo tri boda željeni ishod koji bi klub vratio na zacrtani cilj da prezimi u Evropi, a da očekuju da 50.000 navijača doda onu potrebnu energiju da "mladi momci" iz Berna ponovo pognutih glava napuste Beograd, baš kao i pre četiri godine jer ih tada 1:1 nije odveo u Ligu šampiona.

"Mladi momci" bez pobede

Crvena zvezda i Jang Bojs peti put igraju evropski meč. U kvalifikacijama za Ligu šampiona 2004. godine u bernu je bilo 2:2, a na "Marakani" 3:0. Pre četiri godine u plej-ofu za Ligu šampiona u Bernu je bilo 2:2, a u Beogradu 1:1 pa su crveno-beli izborili plasman u Ligu šampiona.

Forma crveno-belih nije još uvek na potrebnom nivou, novajlije Hvang, Điga i Šerif Ndjaje tek hvataju konce, na ruku im nije išla ni pauza bez utakmice od 12 dana, ali Barak veruje u njih i u tim koji je istrčao na "Etihad" u Mančesteru i bio poražen od Sitija 3:1.

Zvezda će morati pametno da napada, da smanji broj grešaka u pasu u centralnom delu kako ne bi stvarali tranzicije gostiju. Stamenić, Hvang i Ivanić moraju da dobiju bitku na sredini kako bi Zvezda dobila "rat".

Crvana zvezda - Jang Bojs 2:2 (1:0)

Stadion: "Rajko Mitić".
Sudija: Vilijam Kolum (Škotska).
Strelci: Ndjaje u 35. i Bukari u 88. za Zvezdu, a Ugrinić u 48, Iten u 61. iz penala za Jang Bojs.

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mijailović, Điga, Dragović, Rodić (od 61. Olajinka) - Hvang, Stamenić (od 69. Katai), Ivanić, S. Mitrović (od 69. Lučić) - Bukari, Ndjaje (od 80. Kraso).

JANG BOJS: Raćopi - Janko, Kamara, Benito (od 48. Amenda), U. Garsija - Maleš (od 75. Čaiva) , Niase, Ugrinić - Iten (od 75. Ganvula), Elija, Monteiro.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Jang Bojs

04.10.2023. 23:03

Kraj meča, ostalo je 2:2

Kraj, ostalo je 2:2 u 100. meču Crvene zvezde u Ligi šampiona.

04.10.2023. 22:58

90+7. minut: Katai promašuje pobedu

Hvang je sjajno pronašao Kataija na drugoj stativi, ali njegov udarac je otišao pored gola.

04.10.2023. 22:52

88. minut: GOOOL! Zvezda izjednačuje na 2:2, strelac Bukari

Kraso je poslao dobar pas Bukariju, a on se umesto centrašuta odlučio za šut iskosa i pogodio!

04.10.2023. 22:48

85. minut: Promašaj Krasoa

Napada Zvezda, Kraso je mogao sa desetak metara i bolje da zahvati loptu. Šutirao je preko gola, pa je nova šansa propala.

04.10.2023. 22:45

83. minut: Promašaj Ganvula

Mogao je Ganvula da reši meč, promašio je glavom sa nekoliko metara. Opasan je Jang Bojs iz tranzicije, Zvezda nije ovog puta bila kažnjena.

04.10.2023. 22:40

78. minut: Katai propušta novu priliku

Zvezda napada i promašuje. Mijailovićev centaršut Aleksandar Katai nije uspeo da realizuje. Šutirao je u spolji deo mreže.

04.10.2023. 22:32

70. minut: Prilika za Kataija

Samo što je ušao u igru Aleksandar Katai je imao priliku da izjednači. Raćopi je odbranio njegov udarac, pa posle kornera i šut Ndjajea. Zvezda ide na sve ili ništa.

04.10.2023. 22:23

61. minut: GOOOL, Jang Bojs vodi 2:1, strelac Iten

Iten je šutirao snažno sa bele tačke i pogodio za preokret - 1:2.

04.10.2023. 22:21

59. minut: Penal za Jang Bojs

Pustili su igrači Zvezde Garsiju da uđe u 16 metara, šutirao je i lopta je pogodila Đigu u ruku. Penal za goste.

04.10.2023. 22:15

54. minut: Ndjaje opet pogodio, ali ponovo je bio ofsajd

Imala je Zvezda odličan napad, Hvang je odbitak sa 10 metara poslao u ugao, golman je odbranio a Ndjaje ubacio u mrežu. Bio je strelac u ofsajdu.

04.10.2023. 22:11

48. minut: GOOOL! Jang Bojs izjednačio na 1:1, strelac Ugrinić

Neopreznost Zvezdine odbrane, Ugrinić je ušao iz drugog plana, dobio je odličnu loptu i matirao Glazera.

04.10.2023. 22:04

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena.

04.10.2023. 21:51

45+6. minut: Strašna odbrana Glazera

Umalo 1:1 u šestom minutu nadoknade. Ugrinić je sjajno šutirao sa 16 metara, lopta se odbila i promenila pravac, ali je Omri Glazer sjajno odbranio.

04.10.2023. 21:47

45. minut: Bukari trese mrežu, ipak ofsajd

Osman Bukari je kao tane pobegao štoperima Jang Bojsa, zaobišao golmana i ubacio loptu u mrežu. Međutim, kod pasa Ivanića bio je za malo u ofsajd poziciji.

04.10.2023. 21:41

41. minut: Pokušaj Itena brani Glazer

Jang Bojs je krenuo u ofanzivu, posle centaršuta Garsije sa druge stative je glavom pokušao Itan ali je golman Glazer bio na mestu.

04.10.2023. 21:34

35. minut: GOOOL! Zvezda vodi 1:0, strelac Ndjaje

Mreža Jang Bojsa se zatresla, ali gol je poništen zbog ofsajda. Bukari je pobegao sa centra, u petercu je asistirao Ndjajeu koji je u padu ubacio loptu u mrežu. Čekalo se dugo na VAR a on je rekao GOL. Zvezda vodi, nema nedozvoljene pozicije.

04.10.2023. 21:29

Vodi Siti u Lajpcigu, strelac Fil Foden

Imao je Mančester siti više od igre, dve lepe prilike i poveo je u 25. minutu protiv Lajpciga 1:0. Strealc je bio Fil Foden.

04.10.2023. 21:27

27. minut: Brani Glazer udarac Garsije

Levi bek Garsija ušunjao u sredinu, šutirao snažno sa 18 metara, ali Glazer je izbio loptu u korner.

04.10.2023. 21:21

23. minut: Šahovska partija, nema prilika

Sredina prvog dela, nema golova, ni prilika. Strpljivi su i jedni i drugi, nema grešaka, ni tranzicija. Imao je Ivanić jednu dobru priliku da krene sam ka golu u kontri, ali nije dobro prihvatio loptu.

04.10.2023. 21:14

14. minut: Crveno-beli kontrolišu meč

Zvezda za sada ne uspeva da probije odbranu Jang Bojsa, ali dosta dobro kontroliše meč. Hvang za sada organizuje akcije, ali nema onog poslednjeg opasnog pasa unapred. Jang Bojs pokušava dugim loptama na Itena koji se povredio.

04.10.2023. 21:05

5. minut: Maleš prvi zapretio, promašaj Ndjajea

Zvezda je soldino otvorila meč, ali su gosti prvi zapretili. Maleš je neometan šutirao sa 17 metara preko gola. Crveno-beli za sada napadaju po desnom boku preko Bukarija, ali bez rezultata. Uzvratila je Zvezda, Hvang je šutirao, a Ndjaje pokušao petom. Raćopi je odbranio.

04.10.2023. 21:00

Počeo je meč na Marakani

Počeo je meč drugog kola Grupe "G" Lige šampiona. Zvezdu bodri 50.000 navijača, ali i Novak Đoković.

04.10.2023. 20:45

Novak Đoković gleda Zvezdu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković stigao je na Marakanu da uživo pogleda meč protiv Jang Bojsa. Dobio je velike aplauze.

04.10.2023. 20:43

Sjajna atmosfera na stadionu "Rajko Mitić"

Puni se stadion "Rajko Mitić", severna tribina je ispunjena do poslednjeg mesta, atmosfera je sjajna u uvertiri. Ostalo je još 15 minuta do početka.

04.10.2023. 20:30

Marko Marin: Očekujem gol Mirka Ivanića

Šef skauting službe Crvene zvezde, Marko Marin, govorio je za TV Arena sport pred meč Lige šampiona protiv Jang Bojsa.

"Osećanja su slična kao i kada sam igrao protiv Jang Bojsa kao igrač. Ponosni smo što ćemo napuniti stadion, sever je već pun i baš sam srećan".

O pritisku:

"Pritisak je tu, sve ekipe koje se takmiče imaju kvalitet. Radujemo se što igramo, a u svaku utakmicu ulazimo sa ciljem da se pobedi".

Od koga najviše očekuje:

"Mislim da će Ivanić jedan igrač koji nam daje ekstra kvalitet i od njega očekujem gol i pobedu".

04.10.2023. 20:00

Zvezdina 100. utakmica u Kupu i Ligi šampiona

Crvena zvezda igra večeras 100. utakmici u Kupu i grupšnoj fazi Lige šamnpiona. Crveno-beli su odigrali 86 mečeva u Kupu šampiona, s tim da da je 76. meč bio i onaj iz Barija kada je osvojen Kup šampiona.

U Ligi šampiona do sada su odigrali 13 mečeva, ovaj večarašnji protiv Jang Bojsa je jubilarni 100.

04.10.2023. 19:50

Ranko Stojić: Igra se za bodove, ako se ne pobedi nije smak sveta

Ranko Stojić, stručni konsultat TV Arena sport, smatra da je napravljen veliki pritisak na igrače Zvezde od kojih se očekuje pobeda:

"Meču je dat mnogo veći značaj nego što bi trebalo. Naravno, bilo bi dobro da Zvezda pobedi, ali igra se za bodove. Neće biti smak sveta i ako se ne trijumfuje. I drugi meč je važan, za Zvezdu bi bilo dobro da Siti pobedi u Lajpcigu. Međutim, ovo je Liga šampiona, top nivo".

04.10.2023. 19:49

Zdravko Kuzmanović: Nema izgovora, Zvezda mora da pobeđuje kod kuće

Zdravko Kuzmanović, bivši igrač Jang Bojsa i Bazela i srpski reprezentativac je u Studiju Arene rekao da Crvena zvezda mora večeras da pobedi.

"Ako Zvezda hoće dalje, mora da igra na pobedu, da uzme tri boda. Nema izgovora. Siti i Lajpcig su favoriti u grupi, ako Zvezda želi da ostane u Evropi mora kod kuće da pobeđuje".

04.10.2023. 19:45

Barak: Navijači će nam pomoći da igramo najbolji fudbal

Barak Bahar sa atletske staze za TV Arena studio:

"Uzbuđeni smo zbog prve utakmice, stadion će biti pun. Nadam se da će nam navijači pomoći da igramo naš fudbal. Znamo koliko je utakmica važna. Upoznali smo rivala, napravili smo dobre pripreme i želimo da napravimo dobre stvari na terenu. Oni su spremni za nas kao i mi za njih. Očekujemo meč velikog intenziteta i očekujemo najbolje."

04.10.2023. 18:34

Omldinci Zvezde bolji od Jang Bojsa

Omladinci Crvene zvezde golovima Novaka Gojkova (73) i Jovana Mijatovića (86) pobedili su Jang Bojs u drugom kolu Grupe "G" Omladinske Lige šampiona. Crveno-beli su bili bolji tokom meča i ostvarili su prvu pobedu u ovom takmičenju posle četiri godine.

04.10.2023. 17:25

Navijači polako pristižu na stadion "Rajko Mitić"

Ostalo je još pet i po sati do početka duela, a navijači cveno-belih polako pristižu na stadion "Rajko Mitić". Uprava crveno-belih apelovala je da se na stadion stigne malo ranije kako se ne bi stvarale gužve na ulazu i kako bi svi mogli da zauzmu svoja mesta pre početka utakmice.