Fudbalerke Srbije poražene od Ukrajine u UEFA Ligi nacija

05.12.2023 20:53
Fudbalerke Srbije su drugoplasirane u grupi MN Press
Fudbalerke Srbije su drugoplasirane u grupi

Fudbalerke Srbije su i pre utakmice sa Ukrajinkama osigurale drugo mesto u Grupi 3 "B" divizije UEFA Lige nacija, ali nisu odigrale na svom nivou, pa su prerpele poraz u poslednjem kolu 0:1 (0:0). Srpkinje očekuje baraž u "B" diviziji za ulazak među elitom i čeka rivala 11. decembra na žrebu u Nionu.

Prvi deo meč je protekao bez golova, sa po nekoliko prilika na obe starne (Damjanović, Pavlović - Hirin), a u nastavku je golman "orlica" Milica Kostić imala dve dobre intervencije (Huluščenko), pre nego što joj se mreža zatresla.

Ukrajinke su došle do prednosti u 55. minutu kada je Viktorija Hirin sa 10 metara loptu poslala u mrežu. Ljutila se srpska golmanka Kostić na saigračice jer je sjajno odbranila zicer Kimihovoj, ali saigračice nisu bile dovoljno agresivne i koncentrisane da spreče pogodak.

Nije ovo bilo veče izabranice selektora Dragiše Zečevića, uprkos velikoj želji poraz nisu izbegle. Na krajun je povredu doživela Anđela Krstić.