UEFA Liga konferencije

23.08.2023 20:45
Plej-of za Ligu konferencije: Aston Vila silna u Škotskoj, het-trik Olija Votkinsa Tanjug/AP Photo/Chris Szagola

Vratila se Aston Vila u Evropu posle 13 godina i to sa stilom. Engleski klub je u Škotskoj ubedljivo pobedio Hibernijan 5:0 (3:0) u plej-ofu za Ligu konferencije, uz het-trik Olija Votkinsa i revanš na "Vila Parku" bi trebalo da predstavlja samo formalnost.

Znalo se da je tim Unaija Emerija favorit, ali malo ko je očekivao da će rasturiti domaćina već u prvih 45 minuta. Igrači Vile su sigurno čuvali loptu (74 odsto posed), igrali su dobar prsing, ostavili su domaćina bez šuta ka golu, a čak tri puta su tresli mrežu Maršala. Posle dve prilike Dinja i Dijabija, već u 17. minutu je Oli Votkins ispratio centaršut Dinja i udarcem glavom loptu smestio u mrežu.

Nastavila je Vila da pritiska, posle dve šanse Votkinsa i Bejlija, gosti su imali korner u 33. minutu. Oli Votkins je bio najviši u skoku i duplirao je prednost. Pre sam kraj prvog dela, Leon Bejli je matirao Maršala a Dinj ubeležio drugu asistenciju.

Nije Emeri imao potrebu da na meč vodi poslednje veliko pojačanje Nikolu Zaniola, jer je i ovaj sastav bio prejak za rivala iz Škotske. Dinj je u 51. minutu ubeležio het-trik asistencija, a Oli Votkins je iz teške pozicije postigao i treći pogodak na meču. Na kraju je Daglas Luiz realizovao penal za ubedljivih 5:0.

Dnjipro je imao dva igrača manje, ali je u Trnavi uspeo da ostane neporažen. Sarapi je već u 5. minutu napravio faul za isključenje, pa su gosti bukvalno ceo meč imali igrača manje. Oseni je doneo prednost domaćinu, ali je Pikaljonok sa bele tačke izjednačio. Na kraju je i Kogut zaradio drugi žuti karton, pa će i on propustiti revanš.