Poraz Rena na "San Siru": Milan otvorio vrata osmine finala LE

15.02.2024 22:53
Radovanje fudbalera Milana na utakmici sa Renom Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni
Radovanje fudbalera Milana na utakmici sa Renom

Fudbaleri Milana napravili su krupak korak ka plasmanu u osminu finala Lige Evrope, pošto su u prvoj utakmici dvomeča baraža pobedili Ren na "San Siru" - 3:0 (1:0).

Ključnu razliku na semaforu, "rosoneri" napravili su od 32. do 52. minuta kada su golovima Loftus-Čika i Leaa, postavili, ispotaviće se konačnih 3:0.  Mogli su igrači italijanske ekipe u nastavku da zabeleže i ubedljiviju pobedu, ali je falilo malo više sreće i koncentracije u završnici.

Sa druge strane, Ren se uglavnom orjentisao na defanzivu, iako je u nekoliko navrata imao solidne prilike posle trećeg primljenog gola, međutim, nije imao raspoloženog strelca.

Uglavnom je dobro organizovana odbrana Milana izlazila na kraj sa napadačima francuske ekipe, dok bi i poneki njihov propust, prošao nekažnjeno zbog odlične role Manjana na golu.

Milan je tako širom otvorio vrata osmine finala Lige Evrope, ali će plasman ipak morati da potvrdi 22. februara, kada je na programu revanš u Renu.