UEFA Liga Evrope

09.03.2023 22:58
Betis "pregažen" na "Old Trafordu": Sjajna reakcija Junajteda posle debakla na "Enfildu" Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Mančester junajted je na "Old Trafordu" deklasirao Real Betis sa 4:1 (1:1) i na taj način stekao ogromnu prednost pred revanš osmine finala Lige Evrope u Sevilji. Prvo poluvreme je bilo poprilično izjednačeno, ali su u drugom izabranici Erika ten Haga prikazali brilijantnu igru i na kraju ubedljivo slavili.

Čak pet golova viđeno je na "Teatru snova" večeras i svih pet su bili veoma atraktivni. Najpre je Markus Rašford u šestom minutu veoma snažnim udarcem našao put do mreže i smestio loptu iza leđa nemoćnog Klaudija Brava.

Međutim, Betis se nije predavao i u 32. minutu je stigao do izjednačenja. Huanmi je proigrao Ajozea Perezea, a on je prefinjenim volej udarcem uspeo da savlada Davida de Heu i postavi rezultat na 1:1. Poluvreme je završeno tim rezultatom, a onda je u drugom poluvremenu Junajted demonstrirao silu.

Brazilski napadač, Antoni Santos je u 52. minutu postigao možda i najlepši gol na utakmici. Bruno Fernandeš je uposlio brzonogog ofanzivca, a ovaj se oslobodio čuvara i sjajnim udarcem pogodio za 2:1.

Samo šet minuta kasnije, asistent kod drugog gola Junajteda je bio strelac trećeg. Luk Šo je centrirao iz kornera, a sa prve stative je Fernandeš fantastičnim trzajem glave zatresao mrežu gostiju.

Konačan rezultat postavio je holandski centarfor, Vut Veghorst. Visoki napadač je bio na pravom mestu nakon odbitka i rutinski pogodio za konačnih 4:1.

Revanš meč u Sevilji je na programu narednog četvrtka od 18.45.