Pre početka takmičenja nisu im davane prevelike šanse u debitantskom nastupu grupne faze nekog evropskog takmičenja, a fudbaleri TSC-a su došli u situaciju da u večerašnjih 90 minuta protiv Olimpijakosa u Atini mogu da obezbede ervopsko proleće.
Igračima iz Bačke Topole neophodno je da savladaju grčkog predstavnika u 6. kolu Lige Evrope protiv kojeg su odigrali nerešeno na svom terenu i ukoliko u tome uspeju osvojili bi treće mesto u grupi i izborili plasman u nokaut fazu Lige konferencija.
"Mnogi su sumjali u nas, govorili da ćemo biti tim protiv kojeg će se popravljati gol razlika, a mi smo sve to demantovali. Remijem protiv Olimpijakosa na našem stadiou smo došli u situaciju da se borimo za proleće u Evropi i na nama je da izađemo na teren sa pravim stavom. Da budemo ratnici i ginemo jedni za druge. Učinićemo sve da nam Pirej i Grčka ostanu u lepom sećanju", poručio je pred meč u glavnom gradu Grčke trener TSC-A, Žarko Lazetić.
U drugom meču grupe A, takođe od 21.00 čas sastaju se Vest Hem i Frajburg koji će odlučiti ko će biti lider u grupi A, a oba meča biće prenošena na kanalima TV Arena sport, onaj iz Atine na TV Arena 1 Premium, a iz glavnog grada Engleske na TV Arena 2 Premium)
Liga Evrope, 6. kolo
grupa A
Olimpijakos – TSC 21.00 (TV Arena 1 Premium)
Vst Hem – Frajburg 21.00 (TV Arena 2 Premium)
grupa B
Ajaks – AEK 21.00 (TV Arena sport 2)
Brajton – Olimpik 21.00 (TV Arena 3 Premium)
grupa C
Aris – Sparta 21.00
Betis – Rendžers 21.00 (TV Arena 1 sport)
grupa D
Rakov – Atalanta 21.00 (TV Arena sport 4)
Sporting – Šturm 21.00 (TV Arena sport 3)
grupa E
LASK – Tuluz 18.45
USG – Liverpul 18.45 (TV Arena 3 Premium)
grupa F
Panatinaikos – Makabi 18.45
Ren – Viljareal 18.45 (TV Arena sport 1)
grupa G
Roma – Šerif 18.45 (TV Arena sport 2)
Slavija – Servet 18.45
grupa H
Leverkuzen – Molde 18.45 (TV Arena sport 4)
Karabag – Haken 18.45
Ostavite komentar