UEFA Liga Evrope

(VIDEO) Olimpijakos je ipak klasa, TSC ubedljivim porazom završio UEFA Ligu Evrope

14.12.2023 22:51
Danijel Podense slavi gol MN Press
Danijel Podense slavi gol

Stigao je TSC u Atinu sa željom da napravi podvig i pobedom nastavi put u nokaut fazi Lige konferncije, ali je doživeo ubedljiv poraz i završio takmičenje. Olimpijakos je ipak klasa, grčki velikana na debiju trenera Karvaljala posle poklon gola srpskog vicešampiona demostrirao je silu i pobedom od 5:2 (3:0) zauzeo treće mesto u grupi A Lige Evrope, pa će u ponedeljak (18. decembar) u 14.00 časova čekati rivala u šesnaestini finala UEFA Lige konferencije.

Uvodnih 20 minuta nisu nagoveštavali da će TSC tako lako izgubiti meč, ali ključni detalj dogodio se u 21. minutu. Golman Ilić i štoper Stojić su samo pratili centaršut Rodineja sa desne strane, a lukavi veteran El Kabi je ušao izmešu njih dvojice sa dva-tri metra glavom poslao loptu u mrežu. Jeftin gol skinuo je okove sa nogu crveno-belih sa Pireja a okovao goste koji su ostali bez šuta u okvir gola, a do kraja poluvremena primili samo još dva.

Raspala se igra tima Žarka Lazetića, Danijel Podnese je sa dva slična gola rešio sve dileme oko pobednika. Odlični dirbler je u dva navrata "bacao" defanzivce gostiju i slao lopte iza leđa Ilića koji ih je paradama samo ulepšavao.

Koliko golman Veljko Ilić nije imao ni sreće videlo se posle minuta igre u nastavku. Recos je posle kornera pogodio prečku, a lopta se od leđa golmana TSC odbio u mrežu za 4:0.

Taj pogodak je na neki način razljutio igrače TSC-a, pa su Ifet Đakovac i Aleksandar Ćirković dva puta kaznili indolentnost defanzivaca Olimpijakosa, ali je velika šteta što je u 59. minutu Kuveljić zaradio drugi žuti karton pa je srpski tim imao igrača manje.

Bilo je to sve od TSC-a na meču, Olimpijakos je brzo povratio dominaciju, El Arabi se našao na pravom mestu posle šuta Fortunisa i petim golom ponovo je vratio "plus tri" na strani grčkog velikana.

TSC je završio evropsku priču, bilo je dobrih igara, steklo se određeno iskustvo koje bi u narednim godinama moglo da donese i neke veće rezultate.

Olimpijakos - TSC 5:2 (3:0)

Stadion: Jorgos Karaiskakis.
Sudija: Morten Krog (Danska).
Strelci: El Kabi u 21, Podense u 40. i 42, Ilić autogol u 46, El Arabi u 68. za Olimpijakos, a Đakovac u 48, Ćirković u 60. minutu za TSC.
Crveni karton: Kuveljić (TSC) u 59. minutu.

OLIMPIJAKOS: Pashalakis - Rodinei, Recos, Ntoi, Ortega - Eze (od 72. Karvaljo), Kamara (od 87. Ričards) - Podense, Fortunis (od 72. Aleksandropulos), Masuras (od 64. Biel) - El Kabi (od 64. El Arabi)

TSC: Ilić - Krstić, Stojić, Ćalušić (od 87. Vlalukin), Petrović (od 55. Šoš) - Cvetković, Radin (od 55. Vulić), Kuveljić, Đakovac - Ćirković (od  72. Stanić), Milovanović (od 55. Rakonjac).

Liga Evrope, 6. kolo

grupa A

Olimpijakos – TSC 5:2 (3:0)
/El Kabi 21, Podense 40, 42, Ilić 46 a.g, El Arabi 68 - Đakovac 48, Ćirković 60/

Vest Hem – Frajburg 2:0 (2:0)
/Kudus 15, Alvarez 42/

(UŽIVO) Olimpijakos - TSC

14.12.2023. 22:48

Kraj meča, pobeda Olimpijakosa

Kraj meča, pobeda Olimpijakosa. TSC je završio evropsko takmičenje.

14.12.2023. 22:35

80. minut: Olimpijakos polako zatvara meč

Olimpijakos lako održava prednost i ide ka pobedi. TSC bez snage i mogućnosti da uzvrati.

14.12.2023. 22:26

68. minut: GOOOL! Olimpijakos vodi 5:2, strelac El Arabi

El Arabi je posle samo tri minuta provedenih na terenu pogodio mrežu Ilića. Našao se na pravom mestu i šut Fortunisa sporveo u mrežu.

14.12.2023. 22:19

60. minut: GOOOL! TSC smanjio na 4:2, strelac Ćirković

Ostao je TSC sa igračem manje, ali već u sledećem napadu Aleksadnar Ćirković je pretrčao rivala i prebacio Pashalakisa za 4:2.

14.12.2023. 22:17

59. minut: Kuveljić zaradio isključenje, TSC sa igrame manje

TSC je ostao sa igračem manje, Kuveljić je zaradio drugi žuti karton.

14.12.2023. 22:15

58. minut: Prilika za Rakonjca

Rakonjac je dobro šutirao posle centaršutza, ali golman Pashalakis je uspeo da odbrani.

14.12.2023. 22:07

48. minut: GOOOL! TSC smanjuje na 4:1, strelac Ifet Đakovac

Naljutio se Ifet Đakovac, krenuo sam ka golu, prošao dve prepreke i postigao gol.

14.12.2023. 22:06

46. minut: GOOOL! Olimpijakos vodi 4:0, autogol Veljka Ilića

Prvi korner u nastavku i lopta je u mreži Veljka Ilića. rencos je pogodio prečku, lopta se od leđa golmana TSC vratila u mrežu.

14.12.2023. 22:02

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme.

14.12.2023. 21:48

Kraj prvog dela, ubedljiva prednost Olimpijakosa

14.12.2023. 21:43

42. minut: GOOOL! Olimpijakos vodi 3:0, strelac Podense

Kopi pejst, ali na drugi način Danijela Podensea. Dva lažnjaka, pa šut u bliži ugao za vođstvo Olimpijakosa 3:0.

14.12.2023. 21:40

40. minut: GOOOL! Olimpijakos vodi 2:0, strelac Podense

Podense je majstor fudbala, dva driblinga i zatim kifla u mrežu nemoćnog Ilića.

14.12.2023. 21:34

35. minut:Poništen gol El Kabija

Ponovo je El Kabi zatresao mrežu TSC-a udarcem glavom, ali je gol poništen zbog ofsajda napadača Olimpijakosa koji je bio najbliži Iliću posle centaršuta Fortunisa.

14.12.2023. 21:32

33. minut: TSC ne uspeva da napadne

Olimpijakos mnogo tečnije igra posle vodećeg gola, dominira na terenu a TSC za sada ne uspeva da napadne. Samo jedan šut Đakovca sa distance preko gola, malo je da bi se nešto više uradilo.

14.12.2023. 21:22

21. minut: GOOOL! Vodi Olimpijakos 1:0, strelac El Kabi

Jeftin gol priomio je TSC. Prvi šut na meču i lopta se našla u mreži srpskog tima. Golman Ilić i Stojić su bili neodlučnio posle centaršuta Rodineja, a El Kabi je između njih glavom sa tri metra ubacio loptu u mrežu.

14.12.2023. 21:19

20. minut: Grci napadaju, nema prilika

Grci napadaju, nema prilika. Olimpijakos ima veći posed lopte, ali za sada ne uspeva da probije odbranu ekipe Žarka Lazetića.

14.12.2023. 21:08

10. minut: Ispitivanje snaga na startu

Početno ispitivanje snaga, lopta je uglavnom na sredini terena. TSC taktički dobro "stoji".

14.12.2023. 21:02