• najnovije
UEFA Liga Evrope

21.09.2023 22:56
I TSC je poveo, pa prošao kao Zvezda i Čukarički: Vest Hem "okrenuo" vicešampiona Srbije MN Press

Fudbaleri TSC-a ostavili su zaista odličan utisak u Londonu u meču 1. kola Grupe A Lige Evrope. Jeste lider Superlige Srbije izgubio 1:3 (0:0) od Vest Hema, ali je rezultat lako mogao da bude i pozitivan da je bilo više iskustva.

Poveli su gosti golom Petra Simića u 47. minutu, dok su za premijerligaša pogađali Nemanja Petrović (autogol u 66), Mohamed Kudus u 70. i Tomaš Souček u 82. minutu.

Domaći tim je tokom prvog poluvremena diktirao tempo i imao više akcija u napadu.

Ređali su se napadi i šanse za Vest Hem. Međutim, mora se priznati i da je odbrana TSC delovalo veoma dobro, igrali su gosti bez poseda lopte i prilično uspešno zatvarali prilaze svom golu, a kada u tome nisu uspevali vrlo dobar je bio golman Nikola Simić, odbranivši najbolju šansu u prvom delu koju je imao Til Kerer.

Konačno, pred kraj prvog poluvremena i gosti su počeli da pokazuju napadačke karakteristike.  Prvi udarac u okvir gola na meču bio je posle šuta Saše Jovanovića, a pred odlazak na odmor prvo je sprečen Milan Radin da sa "druge stative" pogodi mrežu, a zatim je Nemanja Stojić posle kornera zatresao prečku gola Vest Hema.

TSC je iskoristio jednu od svojih malobrojnih šansi u nastavku meča. Na samom startu drugog poluvremena poveli su 1:0 kada je Petar Stanić dobio duel sa Anđelom Ogbonom na polovini terena i potom izašao sam pred golmana Fabijanskog i matirao ga.

U 66. minutu Mohamed Said Benrama je izbacio Mateju Đorđevića iz igre na levoj strani, uputio centaršut, na loptu je naleteo Nemanja Petrović i ubacio je u sopstvenu mrežu. Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:1 za Vest Hem, pošto je Muhamed Kudus posle kornera zatresao mrežu, a fantastičan centaršut poslao je Džejms Vord-Praus. Konačan rezultat postavio je Tomaš Souček i to opet posle kornera i asistencije Vorda-Prausa u 82. minutu.

U drugom meču grupe A ekipa Frajburga pobedila je Olimpijakos u gostima sa 3:2.

Vest Hem - TSC

Stadion: Olimpijski u Londonu.

Sudija: Filip Glova (Slovačka).

Strelci: Stanić u 47. za TSC, Petrović u 66, Kudus u 70. i Souček u 82. za Vest Hem.

VEST HEM: Fabijanski, Kerer, Mavropanos, Ogbona, Kresvel (od 46' Emerson), Fornals (od 61' Antonio), Vord-Praus Paketa (od 86' Kornet), Kudus, Benrama, Ings (od 77' Souček).

TSC: Simić, Cvetković, Antonić, Đorđević, Stojić, Petrović, Radin, Kuveljić (od 80' Vulić), Đakovac (od 80' Ćirković) (od 80' Rakonjac), Stanić, Jovanović (od 90' Mirčevski).

(UŽIVO) Vest Hem - TSC

21.09.2023. 23:00

Kraj!

Vest Hem je pobedio TSC rezultatom 3:1.

21.09.2023. 22:45

GOOOL! Pitanje pobednika izgleda da je rešeno

Novi korner Vorda-Prausa i još jedan gol glavom za TSC. Ovaj put je strelac Tomaš Souček, sjajno je Čeh na prvoj stativi reagovao i glavom matirao Simića. Vest Hem vodi 3:1. Šteta, TSC je zaista izgledao dobro...

21.09.2023. 22:33

GOOOL! 2:1 za domaćina

Vord-Praus je strahovito opasan kod prekida, a to je dokazao i u 70. minutu. Izveo je korner, pogodio je u glavu Mohameda Kudusa, a to je bilo dovoljno da Nikola Simić po drugi put bude savladan. Vest Hem sada vodi.

21.09.2023. 22:30

GOOOL! Šetat, Vest Hem je pogodio

Izjednačenje - 1:1! Nije dobro delovala odbrana TSC-a, usledila je serija grešaka, prvo Đorđevića, Benrama je to iskoristio, ubacio loptu ispred gola TSC-a, a tamo je Kudus bio spretniji od Nemanje Petrovića. Ostaje pitanje samo da li je igrač domaće ekipe zatresao mrežu ili je reč o autogolu.

21.09.2023. 22:13

Nova šansa za TSC

Opet su gosti iz Srbije pripretili, još jedan napad lidera Superlige Srbije! Nažalost napad nije bio uspešan kao onaj nekoliko minuta ranije.

21.09.2023. 22:11

GOOOL! TSC je poveo u Londonu

Pokazao je TSC u finišu prvog poluvremena da može da napadne TSC. Isto je nastavio i u drugom, a gol je postigao Petar Stanić u 47. minutu. Veliku grešku napravio je kapiten eneglske ekipe Anđelo Ogbona, to je iskoristio Stanić, oteo mu je loptu, izbio sam ispred Fabijanskog i savladao ga.

21.09.2023. 21:46

45. minut: Odlična šansa za TSC, zatim i PREČKA

Sve je opasniji tim iz Bačke Topole i poslednjih nekoliko minuta igra se na polivini Vest Hema. Posle drugog kornera, TSC je imao dobru šansu, ali je u poslednjoj sekundi usledila intervencija odbrane ispred Radina. A onda je usledio i treći korner i još jedna velika prilika. Nemanja Stojić je bio najviši u kaznenom prostoru, ali je pogodio prečku. Sreća za Vest Hem.

21.09.2023. 21:42

41. minut: 0:0

Oslobodio se malo TSC pritiska, pokušao je i da ugrozi gol Vest Hema. Ima je srpski tim i konrner. Za sada trener Žarko Lazetić može da bude zadovoljan igrom njegovog tima na London stadionu.

21.09.2023. 21:35

33. minut: Ima prilika, ali nema golova

Ređaju se napadi Vest Hema, stvaraju domaći šanse, ali ih ne koriste.

21.09.2023. 21:27

26. minut: Nova pretnja Vest Hema

U jednom minutu Vest Hem je imao dve prilike, ali se rezultat u Londonu ne menja. TSC za sada uspeva da sačuva 0:0. Posed lopte je ubedljivo na strani premijerligaša (73/27).

21.09.2023. 21:18

17. minut: Simić spasio TSC

Prvu pravu priliku videli smo u 17. minutu. Tilo Kerer nije iskoristio gužvu, dobro je šutirao kroz šumu nogu, ali je Nikola Simoć bio odlično postavljen i sprečio je vođstvo domaćina.

21.09.2023. 21:09

Evo buđenja TSC: Šut u okvir gola

TSC je u osmom minutu uputio udarac u okvir gola Vest Hema. Brza tranzicija i šut Saše Jovanovića. To je znak da je odbrana ekipe Dejvisa Mojesa ranjiva.

21.09.2023. 21:08

Nije dobro

TSC baš teško dolazi do lopte, a još manje je na protivničkoj polovini.

21.09.2023. 21:05

4. minut: Prva prilika za Vest Hem

Domaćin utakmice u Londonu pripretio iz "slobodnjaka". Vord-Praus je šutirao, lopta je zakačila "živi zid" i otišla u korner. Posle udarca iz ugla novi problemi za TSC.