03.09.2023 21:52
(KRAJ) IMT - Partizan (2:3) Velika pobeda Partizana protiv novajlije u elitnom rangu MN Press

Debitant u Mozzart bet Superligi IMT večeras na krovu Tržnog centra Voždovac dočekuje Partizan u šestom kolu i biće ovo pravi ispit za "traktoriste".

Odlično su startovali izabranici trenera Nikole Jandrića, nadigrali su Čukarički (3:0), slavili u Novom Pazaru, a ne žele da ustuknu ni pred crno-belima. Željni su dokazivanja mladi igrači IMT-a, a u najavi meča je trener Jandrić istakao da neuspeh Partizana u kvalifikacijama za Ligu konferencija neće ništa promeniti u pripremi meča. "Nikog ne respektujemo, makar se radilo i o Partizanu", rekao je Jandrić.

Na drugoj strani, crno-beli imaju priliku da novom pobedom (imaju meč manje) dođu na dva boda od Crvene zvezde i tri od vodećeg TSC-a. Trener Igor Duljaj veruje da će njegov tim zaboraviti Nordsjeland i odigrati u skladu sa mogućnostima.

IMT -.Partizan 2:3 (1:0)

Stadion: TC Voždovac
Sudija: Pavle Ilić

IMT: Gordić – Glišić, Lambulić, Savić, Ćirković – Radočaj, Kijevčanin, Kodžić, Vukić – M. Luković, L. Luković.

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Kanute, Belić – Severina, Kalulu, Menig – Saldanja.

/Malbašić 51, Bolingi 82 pen - Vidosavljević 7/

Mladost L. - Spartak 19.30 (TV Arna sport 1)
IMT - Partizan 20.00 (TV Arena 1 Premium)

Železničar - Čukarički 19.00 (TV Arena 1 Prmeium)

(UŽIVO) IMT - Partizan

03.09.2023. 22:28

03.09.2023. 22:07

Kraj utakmice: IMT - Partizan 2:3

Imao je IMT i dva gola prednosti. Dobru igru u tranziciji, organizovanu odbranu i veliku želju da nadigra crno-bele. Ali je greškama u samom finišu utakmice ostao na kraju i bez boda!

Najpre je Saldanja u 70. minutu smanjio vođstvo novajlije u elitnom rangu na 2:1, da bi nakon pritiska Partizana, do tada fenomenalni Gordić poklekao još dva puta. Prvo u 91. minutu, kada je Glišić faulirao Belića, a sudija pokazao na "belu tačku", odakle je Natho bio sigurni egzekutor. A, onda i u 95. kada je još jedan rezervista, ovaj put Nikolić pogodio za ogroman preokret!

03.09.2023. 21:56

90+ minut: Nikooolić!! Vodi Partizan 3:2! crno-beli pred pobedom

Kakvu utakmicu gledamo na Voždovcu. Partizan je gubio 2:1, a golom Natha i Nikolića sada se nalazi pred pobedom. Nikolić je primio loptu u šesnaestercu, napravio sebi malo prostora i preciznim udarcem doveo crno-bele na prag pobede!

03.09.2023. 21:51

89. minut: Gooool Natho sa "bele tačke" pogađa za Partizan

Pogodio je Natho iz jedanaesterca i izjednačio rezultat na Voždovcu. Glišić je prethodno nepropisno zaustavio Belića, a sudija je pokazao na "belu tačku".

03.09.2023. 21:47

80. minut: Prečka IMT-a, velika šansa za Radočaja

Ofanziva Partizana ostavila je rupe pred golom Jovanovića. To su pokušali da iskoriste igrači IMT-a. Radočaj je pokukao kontru,šutirao sa desnog boka, a gol Partizana spasila je prečka. Velika šansa za novajliju, ostaje 2:1.

03.09.2023. 21:39

03.09.2023. 21:33

70. minut: Goool! Saldanja pogađa za Partizan i smanjuje razliku na Voždovcu

Sada nema više dileme. Partizan je smanjio razliku na "krovu", a strelac je Saldanja. Posle asistencije Belića, lopta je prešla preko odbrambenog igrača IMT-a. Brazilac je prihvatio istu i preciznim udarcem matirao sjajnog Gordića. Još nešto više od 20 minuta do kraja, da vidimo da li Partizan može da dođe do preokreta.

03.09.2023. 21:28

03.09.2023. 21:30

60. minut: Poništen gol Partizana,ofsajd Stojkovića

Postigao je Stojković gol za Partizan, nakon odbitka i fenomenalne reakcije Gordića, ali je nakon reakcije iz VAR sobe, sudija pokazao da nema gola. Saldanja je prethodno uputio udarac, a golman Gordić se istakao sa još jednom intervencijom. Ostaje 2:0 za IMT.

03.09.2023. 21:18

56. minut: Gooool! IMT vodi 2:0, Kodžić je strelac!

U jeku napada Partizana, IMT je postigao novi gol, a strelac je Kodžić, nakon asistencije Radočaja. Povukli su kontru domaći igrači, Radočaj je iz ugla uputio centaršut, lopta je prešla odbranu crno-belih, a sa peterca, Kodžić je prosleđuje u gol Partizana. 2:0 za IMT!

03.09.2023. 21:10

47. minut: Nameračio se Partizan da dođe do gola

Nastavlja Partizan gde je stao u prvom poluvremenu. Vidi se velika želja za izjednačenjem. Imao je šansu Kalulu na poslednjoj trećini terena. Šutirao je iskosa i jako. Ali je lopta prohujala pored gola koji čuva Glišić. Ostaje 1:0.

03.09.2023. 20:52

45. minut: Glišić "omađijao mrežu" IMT-a

Gotovo je prvo poluvreme. IMT vodi 1:0 zahvaljujući pogotku Vukića u ranoj fazi meča. Partizan je u nastavku utakmice pokazao veliku želju da dođe do izjednačenja. Ali je falilo malo sreće i strpljenja pred golom novajlije u elitnom rangu. Velike zasluge za ovaj razultat idu naravno i golmanu IMT-a, koji je odlično intervenisao kod pokušaja Saladnje, Kanutea i Kalulua.

Takođe u samom finišu poluvremena, Menig je imao odličnu priliku sa boka. Plasirao je loptu sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio samo spoljni deo stative.

03.09.2023. 20:46

41. minut: Partizan napada, ali nema raspoloženog strelca

Nova prilika za Partizan. Kalulu je napravio sebi prostor sa ivice kaznenog prostora IMT-a. Ali, je šutirao preko gola.

Rani pogodak domaćina, stvorio je pritisak na igračima Igora Duljaja. To je evidentno. U velikoj želji da dođu do izjednačenja prave nesmotrene greške u predaji lopte. Nemaju strpljenja da bolje organizuju napad u ovim trenucima.

03.09.2023. 20:40

35. minut: Glišić čuva gol IMT-a

Organizovanija igra crno-belih u ovim momentima. Njihova je sredina terena. Brzo osvajaju teren, lopta lako dolazi do napadača, ali nema konkretne ideje pred golom Glišića. Kalulu je šutirao iz velike daljine, međutim nedovoljno dobro da bi se savladao odlični Glišić. Partizan je potom imao još jednu dobru šansu iz slobodnog udarca.

Sa nešto više od 20ak metara pokušao je Kanute, ali je Gordić vrhovima prstiju izbio loptu u gol-aut. I dalje traje ofanziva Partizana. U izglednoj šansi našao se i Menig, ali ništa od gola. Glišić dobro čuva gol IMT-a.

03.09.2023. 20:33

28. minut: Uzbudljivo na "krovu"

Rekao je trener IMT-a u najavi meča da njegova ekipa neće dočekati Partizan sa "belom zastavicom" i održao je obećanje. Domaći igrači se nadigravaju sa crno-belima. Visoko pritiskaju goste, iako "parni valjak" ima inicijativu u ovim momentima. Partizan napada po boku, dobro koristi Saldanju i Kalulua u tranziciji. Ali, nema raspoloženih strelaca...

Sa druge strane i IMT je imao nekoliko povoljnih prilika preko Radočaja, međutim ništa od novog pogotka. Ostaje 1:0.

03.09.2023. 20:21

16. minut: Preti Severina

Nešto bolja igra Partizana u ovim trenucima. Crno-beli prete po boku gde se nalazi Menig. Međutim, fali veća energija pred golom novajlije u elitnom rangu. Severina je imao solidnu priliku sa vrha kaznenog prostora, ali je šutirao direktno u Gordića.

03.09.2023. 20:17

10 minut: Ofanziva Partizana

Rani gol IMT-a razmrdao je igrače Partizana. Crno-beli su krenuli u ofanzivu. Stvorili su nekoliko povoljnih prilika preko Stojkovića i Saldanje, ali su njihovi pokušaju bili neprecizni. Ostaje 1:0 za IMT.

03.09.2023. 20:15

03.09.2023. 20:09

5. minut: Goool! Vukić dovodi IMT u vođstvo

Fudbaleri IMT-a poveli su na "krovu", a strelac domaćeg tima bio je Vukić. Luković je povukao loptu po desnom boku, šutirao iskosa, da bi nakon intervencije golmana Partizana, naleteo Vukić i poslao istu iza leđa Jovanovića. Crno-beli su u ranoj fazi meča u zaostatku. Da vidimo kakva će biti reakcija izabranika Igora Duljaja.

03.09.2023. 20:01

1. minut: Počela je utakmica na "krovu"

Počela je utakmica na krovu tržnog centra na Voždovcu. Partizan traži četvrtu uzastopnu pobedu u domaćem prvenstvu. Loptu sa centra izveli su igrači IMT-a.