Fudbal i za one najizbirljivije u Humskoj: Pobeda Partizana, debitantski golovi Kovačevića, Kastilja i Goha

17.02.2024 18:05
Jungdžun Goh i Igor Duljaj MN Press
Jungdžun Goh i Igor Duljaj

Lepi potezi, čak sedam golova, prečka i stativa, dva penala, VAR intervencija, pa i scene koje ne želimo da vidimo na utakmicama - povreda i crveni karton. Sve ovo pružili su navijačima u subotu posle podne fudbaleri Partizana i IMT-a u meču 21. kola MozzartBet Superlige Srbije. Pobeda zasluženo ide domaćinu, ali rezultat od 5:2 (2:0) i nije najrealniji pokazatelj dešavanja na terenu stadiona u Humskoj tokom 90 minuta velike borbe.

"Parni valjak" je trijumf obezbedio u poslednjih desetak minuta, kada su Denil Kastiljo i Jungdžun Goh postigli debitantske golove za Partizan i vratili ga na čelo tabele, koje za kratko vreme posle pobede u Novom Pazaru osvojila Crvena zvezda. U svom debiju u crno-belom dresu upisao se i Bojan Kovačević pred kraj prvog poluvremena, a golove za tim Igora Duljaja postigli su još Ksander Severina i Gajas Zahid. IMT je do pogodaka stigao preko Svetozora Markovića (autogol) i Miloša Lukovića.

Partizan  - IMT 5:2 (2:0)
/Severina 24, Kovačević 45, Zahid 67, Kastiljo 86, Goh 90 – Marković 49ag, Luković 64p/

Stadion: Partizana.
Sudija: Andrija Stojanović.

Crveni karton: Vladimir Radočaj (IMT) 77. minut

PARTIZAN: Jovanović 6 - Stojković 6, Kovačević 7, Marković 6, Filipović 5,5 - Ovusu 5,5 (od 82. Šćekić -), Zahid 8 - Severina 7 (od 82. Trifunović -), Baždar 6 (od 55. Kastiljo 7,5), Kalulu 6 (od 55. Goh 7) - Saldanja 5,5 (od 30. Nikolić 6,5).

IMT: Gordić 5 - Glišić 6, Ćosić 6, Lambulić 5,5, Džinović 5,5 (od 68. Ćirković 6) - Zulfić 5,5 (od 79. Arsić -), Kijevčanin 6 (od 55. Terzić 6) - Lutovac 6, Radočaj 6, L. Luković 6 - M. Luković 7.

Ipak, uprkos tome što je Partizan pobedio, Duljaj ima razloga i za zabrinutost, jer je Mateus Saldanja zbog povrede mišića još u prvom poluvremenu morao van igre, a Nemanja Nikolić, koji ga je zamenio dobio je četvrti žuti karton i neće biti na raspolaganju za naredni meč crno-belih.

Na tribinama stadiona u Humskoj ulici bilo je oko četiri hiljade navijača, a oni su mogli da uživaju u zanimljivoj predstavi dva beogradska kluba. Prvi su pripretili gosti i to preko najboljeg strelaca Miloša Lukovića, koji nije iskoristio veliki kiks zbunjenog Lea Ovusua.

Ksander Severina je doveo crno-bele u vođstvo u 24. minutu, kada je praktično sve sam uradio i uspeo da zatrese mrežu.

Iako je Partizan poveo, samo minut kasnije trener Igor Duljaj se uhvatio za glavu, jer je Mateus Saldanja doživeo povredu mišića i morao je van terena. Koliko će Brazilac morati da odsustvuje biće poznato narednih dana.

Poslednje pojačanje crno-belih Bojan Kovačević uspeo je da se upiše u strelce na svom debiju. Posle kornera koji je izveo Gajas Zahid i dobrog skoka na "prvoj stativi" Aleksandra Filipovića, štoper "parnog valjka" se našao sam ispred gola IMT-a i nije mu bilo teško da zatrese mrežu rivala.

Partizan je duplirao prednost u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je već u trećem minutu igre u nastavu utakmice IMT uspeo da smanji na 1:2. Vladimir Radočaj je imao nameru da prebaci loptu na drugu stranu, ali je ona pogodila Svetozara Markovića, promenila pravac i završila iza leđa Aleksandra Jovanovića. Raskošan potencijal Luković je pokazao i protiv Partizana. Podigao je publiku na noge i u 64. minutu, kada je sve dobro uradio, ali je posle sjajnog šuta izvan kaznenog prostora pogodio prečku.

Posle te šanse dosuđen je penal za domaćina i vođstvo 3:1.

Golu crno-belih u 68. minutu prethodila je VAR intervencija, posle koje je, a nakon pregledanog snimka sudija Andrija Stojanović ustanovio da je Zarija Lambulić posle udarca Denila Kastilja igrao rukom. Penal je izveo Gajas Zahid, Miloš Gordić je odbranio, ali je Norvežanin stigao opet do lopte i poslao je u mrežu.

Ubrzo je Stojanović pokazao na "kreč" i u drugom kaznenom prostoru, posle prekršaja Filipovića nad Nikolom Terzićem. Precizan je bio Luković, ali je malo falilo da Jovanović odbrani ovaj šut.

Kastiljo i Goh su u potpunosti iskoristili minute koje su dobili. Ekvadorac je matirao Gordića u 86, a fudbaler iz Južne Koreje u 90. minutu utakmice. Prvom je asistirao Nikolić, a drugom Zahid…

(UŽIVO) Partizan - IMT

17.02.2024. 18:05

GOOOL - 5:2!

I Goh se upisao! Posle Kovačevića i Kastilja, koji su prethodno postigli debitantske golove, mrežu IMT-a zatresao je i fudbaler iz Južne Koreje Jungdžun Goh. Sjajnu loptu poslao mu je Zahid... Peti gol Partizan je dao pri isteku 90. minuta, tako da je odmah posle njega označen kraj meča.

17.02.2024. 18:00

GOOOL - 4:2!

Dobio je Denil Kastiljo šansu u drugom poluvremenu protiv IMT-a i u potpunosti je iskoristio. Posle njegovog udarca dosuđen je penal za crno-bele, a onda je u 86. minutu uspeo i da postigne gol. Crno-beli su stigli do četvrtog pogotka iz kontre, Nikolić je bio asistent, a Ekvadorac egzekutor.

17.02.2024. 17:55

PENAL za IMT! GOOOL 3:2!

Filipović je udario Nikolu Terzića, a sudija Stojanović pokazao na belu tačku u 80. minutu. Siguran sa 11 metara bio je Luković. Jovanović je pročitao gde će mladi golgeter šutirati, zakačio je loptu, ali nije uspeo da odbrani.

17.02.2024. 17:58

Crveni za Vladimira Radočaja

Fudbaler IMT-a je pre drugog gola svog tima dobio drugi žuti karton i morao je van terena.

17.02.2024. 17:52

Stativa!

Jungdžun Goh je imao priliku da postigne gol.

17.02.2024. 17:42

VAR, pa penal za Partizan. GOOOL - 3:1!

Partizan je u 68. minutu poveo 3:1. Golu crno-belih prethodila je VAR intervencija, posle koje je, a nakon pregledanog snimka sudija Andrija Stojanović ustanovio da je Zarija Lambulić posle udarca Kastilja igrao rukom. Penal je izveo Zahid, Gordić je odbranio, ali je Norvežanin stigao opet do lopte i poslao je u mrežu.

17.02.2024. 17:40

Luković pogađa prečku

Kakav je majstor Miloš Luković pokazao je u 64. minutu, kada je sve dobro uradio, šutirao iz daljine, ali je pogodio prečku gola Partizana.

17.02.2024. 17:30

(VIDEO) Autogol Markovića

17.02.2024. 17:28

Velika šansa za Baždara

Severina je u 54. minutu ostavio loptu za Sameda Baždara, mladi fudbaler Partizana je dobro šutirao, ali je Gordić bio na visini zadatka odbivši loptu u korner. Odmah posle ove šanse. Duljaj je zamenio Kalulua i Baždara, a šansu su dobili Kastiljo i Goh.

17.02.2024. 17:22

GOOOL - 2:1!

IMT ekspresno uspeva da smanji rezultat u Humskoj. Imali su gosti i sreće u 48. minutu. Vladimir Radočaj je želeo da ubaci loptu u sredinu, ali je nju zakačio Svetozar Marković, ona je promenila pravac, prevarila Jovanovića i završila u mreži.

17.02.2024. 17:06

(VIDEO) Gol Kovačevića

17.02.2024. 17:03

GOOOL - 2:0!

Partizan vodi 2:0. A strelac je bio Bojan Kovačević i to na debiju u crno-belom dresu. Uspeo je novi defanzivac "parnog valjka" da zatrese mrežu posle kornera, bio je dobro postavljen, a pošto je odlično na "prvoj stativi" skočio Filipović, nije mu bilo teško da zatrese mrežu. Igrao se prvi minut sudijske nadoknade prvog poluvremena.

17.02.2024. 16:49

Povreda Saldanje

Tek što je Partizan poveo protiv IMT-a, trener Igor Duljaj se suočio sa problemom u vidu povrede Mateusa Saldanje. Pokušao je najbolji strelac "parnog valjka" da nastavi utakmicu, ali je već u 30. minutu morao van terena. Umesto njega ušao je Nemanja Nikolić.

17.02.2024. 16:47

(VIDEO) Gol Severine

17.02.2024. 16:46

GOOOL - 1:0!

Partizan je poveo u 25. minutu, a strelac je bio Ksander Severina. Videlo se od prvog minuta da je raspoložen za igru, a to je potvrdio golom, kada je praktično sve sam uradio po boku, stvorio prostor i desnom nogom pogodio suprotni ugao.

17.02.2024. 16:32

(VIDEO) Šansa za Severinu

17.02.2024. 16:35

Partizan propušta VELIKU šansu

Partizan je u 12. minutu stvorio prvu ozbiljnu šansu. Priliku da dovede crno-bele u vođstvo imao je Severina, ali je šutirao pravo u golmana Miloša Gordića. Priliku za Severinu pripremio je Aranđel Stojković.

17.02.2024. 16:28

(VIDEO) Šansa za Lukovića

17.02.2024. 16:23

Počela je utakmica

Na stadionu Partizana ima oko tri-četiri hiljade navijača. Crno-beli su u prvih nekoliko minuta agresivniji rival, ali i IMT nije došao u Humsku sa belom zastavom. To se najbolje videlo u sedmom minutu, kada je najbolji strelac gostujuće ekipe Miloš Luković imao veliku priliku, ali je loše šutirao, pa je Aleksandar Jovanović bez većih problema ukrotio loptu. Šansi za IMT prethodila je velika greška Lea Ovusua.